понеділок, 23 грудня 2024 05:30

Регбісти провели у горах 72 дні. Їли тіла загиблих

Регбісти провели у горах 72 дні. Їли тіла загиблих
Вцілілих в авіакатастрофі літака врятували за 72 дні. Фото: aycarayquelocura.com

Вцілілих в авіакатастрофі літака рейсу 571 Air Force пасажирів врятували в Андах 23 грудня 1972-го. 72 дні уругвайські регбісти-юніори провели в горах у морози на висоті близько 4 км.

Чартерний рейс з п'ятьма членами екіпажу і сорока пасажирами -уругвайськими регбістами-юніорами вилетів ще 12 жовтня з аеропорту Карраско в Уругваї. Літак потрапив у циклон в Андах, почав знижатись і зачепив крилом гору на висоті 4400 м. Відпав хвіст і крило, потім друге крило, фюзеляж врізався в величезний замет.

19 людей загинули одразу в момент аварії або потім від ран. Рятувальники Уругваю, Чилі і Аргентини шукали літак вісім днів, потім пошуки припинили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стюардеса вижила після падіння літака

Ті, хто вижив їли те, що знайшли в багажі. На 10 день живі вирішили їсти мертвих. Коли зійшла лавина - загинули ще 8 осіб. Через місяць кілька добровольців вийшли на пошуки хвоста літака з багажем. Знайшли валізи з одягом, цигарки, цукерки і акумулятори до рації. Полагодити її так і не вдалося. 12 грудня два регбісти пройшли до підніжжя гір і попросили місцевого пастуха про допомогу.

Більшість врятованих досі живі – їм від 65 до 70 років. На основі цих подій у 1993 році режисер Френк Маршалл зняв фільм "Живі", а Фернандо Паррадо написав книгу мемуарів "Чудо в Андах".

На острові Тенерифе на Канарських островах 2 літаки Boeing зіштовхнулося 27 березня 1977-го. Загинуло 583 людини. Ця катастрофа залишається найбільшою за кількістю жертв за всю історію авіації. Розслідуванням цієї катастрофи займалися понад 70 фахівців з Іспанії, Нідерландів, США. Авіакомпанія KLM взяла на себе відповідальність за катастрофу і виплатила постраждалим та їхнім сім'ям компенсації.

Зараз ви читаєте новину «Регбісти провели у горах 72 дні. Їли тіла загиблих». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути