Ексклюзиви
Понеділок, 23 лютого 2015 13:25

На відомому портреті Анни Болейн зображена інша жінка - вчені

Автор: Wikipedia
  Анна Болейн. Портрет Національної портретної галереї. Лондон.
Анна Болейн. Портрет Національної портретної галереї. Лондон.

Учені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді (США) під керівництвом Еміта Рой-Чаудхері (Amit Roy-Chowdhury) розробили комп'ютерну програму розпізнавання осіб і проаналізували за її допомогою два портрети, які імовірно зображують Анну Болейн, другу дружину англійського короля Генріха VIII. Виявилося, що на знаменитого портрета з Національної портретної галереї в Лондоні зображене інша жінка, проте менш відома картина з Нідд-Холл - це дійсно портрет Анни.

Анна Болейн - друга з восьми дружин англійського короля Генріха VIII, яка не змогла народити спадкоємця чоловічої статі. Зрештою її звинуватили в зраді і стратили, після цього практично всі портрети екс-королеви були знищені. Збереглося лише одне повністю достовірне прижиттєве зображення Анни на медалі Moost Happi з колекції Британського музею.

Є також два сумнівних портрети королеви. Один знаходиться в Національній портретній галереї в Лондоні, а інший, більш відомий як "портрет з Нідд-Холла" (за назвою палацу, в якому він висів), нині зберігається в художньому музеї Бредфорта. З приводу достовірності цього портрета в істориків були сумніви. Хоча зображена на ньому жінка і носить коштовності, які належали Анні Болейн, багато експертів, проте, вважають, що це насправді Джейн Сеймур - наступна дружина короля Генріха.

Комп'ютерна програма Рой-Чаудхері, в яку заклали анатомічні параметри Анни з медалі Moost Happi, проаналізувала обидва портрета і видала несподіваний результат. Вона ідентифікувала Анну Болейн на портреті з Нідд-Холла, але не знайшла збігів з портретом з Національної портретної галереї. Тому останній, мабуть, все ж зображує іншу аристократку тієї епохи.

Зараз ви читаєте новину «На відомому портреті Анни Болейн зображена інша жінка - вчені». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 602
Голосування Як оцінюєте судову систему після вироку Стерненку?
  • Судової системи в Україні не існує. Є телефонне право президента
  • Вбивця і викрадач людей Степаненко отримав те, що заслужив
  • Українська судова система – це Портнов
  • Хто такий Стерненко?
  • Мені байдуже. Я виїхав з країни, або планую це зробити
Переглянути