середа, 17 червня 2020 08:20

"Ласощі для бідняків" дозволили брати у кінозал

"Ласощі для бідняків" дозволили брати у кінозал
У фойє кінотеатру в Нью-Йорку діти купують попкорн. Фото: gettyimages

Американські кінотеатри 17 червня 1946-го дозволили продаж попкорну у приміщеннях і брати його із собою на показ. Після війни у країні був дефіцит інших солодощів.

Англійські колоністи Нового Світу 1630-го вперше попробували нову страву — попкорн, смажену кукурудзу, страву цілком звичною для місцевого індійського населення. Кукурудза особливого виду містить крохмаль, який при нагріванні вибухає, збільшуючи в об'ємі серцевину зерна. Через двісті років поп-корн виготовляли і продавали у США та Великобританії.

Раніше попкорн готували в дротяних кошиках на вогні, а потім у парових машинах та продавали в цирках, на карнавалах і вулицях. У 1885 році Чарльз Кріторз у Чикаго винайшов і впровадив першу компактну і мобільну машину для виробництва попкорну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кольорові телевізори витіснили автокінотеатри

Під час Великої депресії ця їжа коштувала досить дешево і стала популярною. Американці ще більше полюбили попкон, коли його почали продавати у кінотеатрах.

У 1984 році був винайдений попкорн для мікрохвильових печей. Попкорн могли дозволити собі навіть бідняки – його ціна не перевищувала 5 центрів за пакет. У кінотеатрах його довгий час забороняли – адміністрація скаржилися на сміття і масні плями у залі після сеансу.

Перший кінодром відкрили 6 червня 1933-го у місті Камден, штат Нью-Джерсі. Вартість сеансу становила 25 центів з людини. Окремо платили ще 25 центів за авто. Він проіснував три роки, але завоював популярність. Автокінотеатри з'явилися практично у всіх штатах.

Зараз ви читаєте новину «"Ласощі для бідняків" дозволили брати у кінозал». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути