Фрагмент кістки собаки віком 10 тис. років знайшли на узбережжі Аляски у печері. Він може розповісти про перехід первісних людей в Північну Америку з Євразії.
Пес помер під час кінця льодовикового періоду. Ця кістка є найстарішим підтвердженим слідом існування одомашненої собаки в Америці. Раніше залишки одомашнених тварин знаходили у штаті Іллінойс. Але собаки звідти молодші, повідомляє gizmodo.com.
Кістки з Іллінойсу підтверджують, що перші поселенці Північної Америки привезли своїх собак з Євразії.
Команді біологів вдалося вивести з фрагмента кістки повний мітохондріальний геном, який вони порівняли з сучасними породами собак, історичними арктичними собаками та американськими собаками до контакту з європейцями. ДНК собаки походить виключно з Євразії. Археологам вдалося простежити геном до розходження із сибірськими собаками приблизно 16 700 років тому. Цей час збігається з датою початкового заселення Америки.
Кістка свідчить, що міграція людей відбувалася вздовж північно-західного узбережжя Тихого океану. Є вірогідність, що цей собака втік. Але археологи вважають, що ця тварина жила разом із людьми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи підтвердили правдивість легенди
"Інші знахідки з цієї печери включають людські кістки та артефакти, але всі вони молодші. Однак вони дозволяють припускати, що печеру справді використовували люди. Вони вже були в регіоні у час, коли жив цей древній собака. У нас немає прямих доказів того, що ця тварина жила з людьми. Однак ми знаємо, що цей собака був одомашненим, а не вовком", - повідомила еволюційна біологиня Шарлотта Ліндквіст з Університету в Буффало.
Аналіз ізотопу вуглецю свідчить про те, що цього пса годували люди. Він їв рибу, м'ясо китів та тюленів.
Археологи знайшли підтвердження, що вікінги були в Америці першими європейцями. Учені з Канади стверджують, що знайшли легендарне поселення вікінгів Хоп на місці сучасного містечка Нью-Брансвік в східній частині Канади.
Коментарі