


Через обміління Дністра на поверхню вийшов затоплений міст часів німецької окупації.
Цей міст, збудований на початку 1940-х років німецькими інженерами, розташований біля села Липи Кам'янець-Подільського району Хмельницької області. Він перетинав ліву притоку Дністра - річку Ушицю - і мав дорожнє полотно з кам'яної бруківки. Про це повідомила Facebook-група "Дністер 1362".
У 1980-х роках міст був затоплений через будівництво Дністровської ГЕС і підйом води в басейні Дністра.
Раніше міст був доступний тільки для аквалангістів, але зараз його можна побачити неозброєним оком і навіть пройтися по ньому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні знайшли древнє святилище
"Через зниження рівня води в басейні річки Дністер на поверхню вийшов затоплений міст. Йдеться про річку Ушиця, ліву притоку Дністра. Рівень води настільки впав, що відкрився старий міст часів німецької окупації", - йдеться у дописі.
Міст розташований недалеко від села Липи Староушицької селищної громади. До 1980 року міст активно використовувався. Згідно з Вікіпедією, 1981 року через будівництво Дністровської ГАЕС почалося заповнення басейну Дністра водою, яке тривало шість років.
Це призвело до затоплення долини річки Ушиця та кількох прилеглих сіл: Чугор, Ушиця, Кривчани, Раколупинці, Яр Косиковецький.
Екологи пояснюють аномальне обміління Дністра та його приток тривалою посухою та роботою на повну потужність Дністровської ГАЕС. У деяких селах річку можна перейти колишнім дном. Критично низький рівень води також спостерігається у притоках Дністра.
Рівень води у Дністровському водосховищі різко впав.
Це сталося внаслідок використання води для виробництва електроенергії та дефіциту опадів, повідомила пресслужба Укргідроенерго в середу, 29 травня.
Коментарі