За припущенням вчених, раніше на місці розкопок стояли чотири багаті садиби.
Дві берестяні грамоти кінця XIII - початку XIV століття знайшли у Великому Новгороді. Одна з них містить реєстр товарів із згадкою грошових мір - рублів і "шкірок куниць", повідомив начальник археологічної експедиції, науковий співробітник інституту археології РАН Олег Олєйніков.

"На Русі окрім рублів грошима служили хутра цінних хутрових звірів - куна (шкіра куниці), а замість дрібної монети часто використовували вуха, лоби і морди куниць і білок, - сказав вчений. - Другий фрагмент може виявитися просто дитячим малюнком, там зображена ялиночка і надряпані букви, можливо, ім'я - Йоким".
Як розповів представник археологічної експедиції, розкопка знаходиться на Великій Московській вулиці в центрі Великого Новгорода: за припущенням вчених, раніше на цій площі в 300 кв метрів стояли чотири багаті садиби.
"Берестяні знахідки зроблені на глибині 4 метрів, попереду у нас ще два метри розкопок - саме найбільш багаті шари XI - XII століть", - уточнив Олєйніков.
Менш ніж за 20 днів роботи археологи знайшли понад тисячу унікальних предметів і фрагментів. В їх числі - 10 висячих печаток, мощевик у формі хреста із зображенням Спасителя і Богоматері, бронзова накладка із зображенням гусляра і воїнів, що слухають його, жіночі прикраси, ймовірно, із золота.
Зараз цінні знахідки відправлені на реставрацію в Новгородський археологічний центр, а після консервації до їх вивчення приступлять в Російській академії наук.
"Останні берестяні грамоти у Великому Новгороді були знайдені два роки тому на Троїцьких розкопках на південь від Кремля, минулий рік таких знахідок не приніс", - повідомив керівник Центру з організації і забезпечення археологічних досліджень Новгородського державного об'єднаного музею-заповідника Сергій Трояновський.
За його словами, за сезон 2012 року вчені знайшли 32 берестяні грамоти, які виявилися діловим листуванням.
Коментарі