понеділок, 12 травня 2014 10:47

Як Східна Європа воювала з колорадами
16

Фото: eska.livejournal.com

Переможні салюти Другої світової війни ознаменували і перемогу колорадського жука в Західній Європі. З кінця сорокових років він почав наступ на східноєвропейські країни "народної демократії" - НДР, Польщу, Чехословаччину, Угорщину. Газети країн соціалізму в 1950 році звинуватили ЦРУ в поширенні колорадського жука. У статті "Нечуваний злочин американських імперіалістів", надруковану в польській "Трибуні людові" повідомлялося, що американські літаки вночі скинули величезну кількість колорадських жуків на НДР і Польщу.

А ось ще цитата: "Американські кандидати в злочинці атомної війни сьогодні показали зразок того, що вони готують людству. Тільки душогуби можуть удатися до такого жаху, як умисне знищення мирної людської праці, знищення урожаю колорадським жуком". У країнах "народної демократії" із цього приводу почалася справжня істерія. Радянський Союз ініціював і підтримував кампанію. Влітку 1950-года послові США у зв'язку з цією справою була передана нота протесту.

Тим часом колорадський жук добирався до радянських кордонів. У нас вперше його виявили у Львівській області в 1949 році. Вогнище швидко знищили. Справжнє нашестя почалося в 1958 році. У теплу і суху погоду з Угорщини і Чехословаччини було принесено вітром хмари колорадських жуків, які почали швидко просуватися в глиб країни.

- Мій батько працював в колгоспі водієм, - згадує літня мешканка одного з сіл в Київській області. - Возив агронома на конференцію в столицю. Там їм розповіли про смугастого жука, якого не можна отруїти. Пам'ятаю, усі зібралися у будинку і дивувалися: як це не можна отруїти? Ще говорили, що жук нагадує матроса.

Спочатку жука так і називали - "матросик". Але в основному його бачили тільки на картинках. На нового шкідника оголосили полювання. Жука зображували на сірникових коробках, за кожного спійманого шкідника платили по копійці. Діти днями пропадали на городах, вишукуючи смугастих жучків. Але вже через декілька років новий шкідник швидко поширився на полях і став відомий в нашій країні всім і кожному.

 

Зараз ви читаєте новину «Як Східна Європа воювала з колорадами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути