Ексклюзиви
середа, 22 квітня 2015 12:55

645 років тому почалося будівництво фортеці Бастилія

645 років тому почалося будівництво фортеці Бастилія
Фото: www.just-paris.ru

22 квітня 1370 року за наказом короля Франції Карла V був закладений перший камінь у фундамент фортеці Бастилія, яка своїми стінами повинна була захищати Париж від атак англійців. Слово "bastille" - укріплення - поступово стало сприйматися як назва. Бастилія була масивною чотирикутною будівлею. Вісім веж висотою понад 30 метрів височіли над містом. Бастилію оточував рів шириною 25 метрів і глибиною 8 метрів. Все це було ще оточене стіною, що мала лише одні ворота.

Бастилія була справжньою твердинею і вважалася однією з найбільш грізних фортець в світі, будували її майже два століття. Ще за Карла V в цьому укріпленому замку під час народних збурень або міжусобиць рятувалися королі та інші високопоставлені вельможі. Але військовий сенс фортеця втратила за Генріха IV. Монархи часто використовували замок як місце ув'язнення неугодних.

Регулярною державною в'язницею, куди кидали за таємним наказом короля політичних в'язнів, Бастилія стала за кардинала Рішельє у 17 столітті. На п'яти поверхах кожної вежі розміщувалися камери. Карцерами слугували сирі підвальні каземати, де знаходилися неспокійні арештанти або схоплені під час спроби втечі. Приміщення під дахом вежі також було місцем покарання для в'язнів: взимку вони мерзли, а влітку страждали від спеки.

У Бастилію садили незалежно від станової приналежності. Тут побувало чимало відомих людей високого походження: міністр Фуке, маршал де Бассомпьєр, кардинал де Роган, маркіз де Сад, граф де Мірабо, д'Арманьяк, Бомельє, абат Мореллі, Каліостро, графиня де Ламотт, герцог де Немур і багато інших вельмож. Тільки Вольтер був тут два рази. Його підозрювали в написанні віршів, які висміювали короля. Також серед відомих в'язнів Бастилії - таємничий володар залізної маски, походження якого досі не розгадано. Деякі книги також удостоїлися честі бути ув'язненими тут, як, наприклад, Французька Енциклопедія. Але охорона та утримання Бастилії вимагали досить значного персоналу і досить дорого коштували державі. При цьому число в'язнів різко скоротилося у зв'язку з припиненням практики використання таємних листів за підписом короля.

Економний міністр фінансів Неккер, який уже закрив в'язницю у Венсенському замку, збирався так само вчинити і з Бастилією, але не встиг. На початку Французької революції 14 липня 1789 року фортеця була взята революціонерами, і її вирішено було знести. Протягом трьох років понад 800 робочих розбирали Бастилію. На місці колишньої фортеці була встановлена ​​табличка "Відтепер тут танцюють". З тих пір там проходять народні гуляння, а наступним поколінням про Бастилію нагадують контури в'язниці, викладені на бруківці. Нині на місці знесеної фортеці знаходиться площа Бастилії - місце перетину десятків вулиць і бульварів з підземним вузлом паризького метро і Паризької оперою. У центрі площі височіє Липнева колона - пам'ятник усім жертвам, які віддали свої життя заради свободи.

Зараз ви читаєте новину «645 років тому почалося будівництво фортеці Бастилія». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути