неділя, 20 березня 2016 13:34

21 рік тому в токійському метро релігійне угруповання влаштувало теракт

21 рік тому в токійському метро релігійне угруповання влаштувало теракт

20 березня 1995 року члени релігійного угруповування Аум Сенрікьо провели газову атаку в токійському метро. Від отруєння нервово-паралітичним газом зарином загинуло 12 осіб, кілька десятків серйозно отруїлися, близько 1000 мали тимчасові проблеми із зором. Всього ж дію газу відчули кілька десятків тисяч чоловік. Про це повідомляє "Цей день в історії".

Лідер і засновник культу Секо Асахара народився 2 березня 1955 року. Закінчив школу для дітей з ослабленим зором. Не зумівши вступити до університету, практикував традиційну китайську медицину. У 1984 році відкрив зал для занять йогою і медитацією "Аум-но-кай" ("клуб Аум") в Токіо і одночасно заснував компанію з продажу предметів культу.

В 1987 році Асахара здійснив паломництво в Гімалаї, де досяг "остаточного звільнення" у своїй духовній практиці. Цього ж року його організація одержала назву Аум Сенрікьо ("Вища істина") і прийняла образ релігійної. З серпня 1989 року стала популярною в Японії, особливо серед молодих студентів з японських елітних університетів. Діяльність членів секти була направлена на пропаганду ідей зцілення фізичних хвороб за допомогою технік йоги, досягненні життєвих цілей шляхом поліпшення інтелекту і позитивного мислення і концентрації на тому, що важливо, за рахунок дозвілля і духовного розвитку.

В 1995 році секта мала близько 9 тисяч послідовників в Японії і більше 40 тисяч по всьому світу. В Росії Аум була зареєстрована міністерством юстиції, вела регулярні передачі на радіо та телебаченні, збирала стадіони прихильників.

У 1990 році Асахара і 24 інших члена члена Аум здійснили невдалу спробу створити політичну партію і болотуватись до парламенту, після чого позиція вчення секти по відношенню до суспільства стала переростати у ворожість, а в 1992 році був опублікований трактат "Закони цивільної утопії", в якому "оголошувалась війна" японській конституції і суспільним інститутам. В цей же час почали здійснюватись поїздки представників Аум в Росію з метою придбання зброї, військової техніки, бойових отруйних речовин.

27 червня 1994 році членами Аум в місті Мацумото був розпилений газ зарин, що привело до загибелі 7 людей. Розслідування дало можливість поліції запланувати на березень 1995 року одночасне захоплення будівель секти в різних містах країни.

Проте 20 березня 1995 року 10 учасників "Аум Сінрікьо" зуміли здійснити газову атаку в токійському метро - у п'яти скоординованих атаках злочинці проткнули пакети із зарином. Силами поліції були проведені масовані рейди на офіси Аум Сінрікьо в Токіо і на штаб-квартиру секти в префектурі Яманасі, в результаті яких були вилучені численні ємності токсичних хімічних речовин, що використовуються для виробництва зарину. У травні був заарештований Тідзуо Мацумото (Секо Асахара) і більше десятка інших лідерів секти.

Асахара заперечував зв'язок секти з терактом в метро, але частина послідовників зізналася в причетності до подій в Токіо, а також у ряді інших інцидентів, включаючи вбивства членів організації або осіб, яких визнали ворогами культу. Суд визнав лідера групи Секо Асахару винним за 13 з 17 звинувачень і в 2004 році засудив його до смертної кари через повішення. До такого ж покарання були засуджені 12 членів секти і причетних до теракту осіб. Останній з підозрюваних був заарештований 15 червня 2012 року.

15 вересня 2006 року Верховний суд Японії відхилив останню апеляцію і остаточно затвердив смертний вирок Асахари. У даний момент вирок у виконання не приведено.

В січні 2000 року Аум змінила назву на "Алеф" і знаходиться під відкритим наглядом поліції та спецслужб.

Зараз ви читаєте новину «21 рік тому в токійському метро релігійне угруповання влаштувало теракт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути