1. Влад носив ім'я Дракула з гордістю і не знаходив його образливим для себе.
2. Прізвище Цепеш (Тепес, Тепез або Тепеш - в румунській транскрипції допускаються варіанти), яке має таке жахливе значення (по-румунськи "насаджувати на кіл"), за його життя у Румунії не вживалося.
3. Сучасники Влада зізнавалися, що він, на відміну від брата Рада, званого Красивим, красою відзначений не був. Але він був дуже сильний фізично, прекрасним плавцем і наїзником.
4. У 17 років Влад дізнався про вбивство боярами з "угорської" партії батька і старшого брата. Турки звільнили його і посадили на престол.
5. На 4-му році князювання Дракула припинив виплату данини туркам і вплутався в кровопролитну і нерівну війну з султанської Портою.
6. Цепеш в найкоротші терміни навів у країні порядок і домігся її процвітання.
7. За шість років (1456 - 1462), за особистим розпорядженням Дракули було знищено понад 100 тисяч із 500-тисячного населення.
8. Дракула виявив, що у Валахії надто багато жебраків. Він скликав злиденну братію, нагодував їх досхочу і звернувся з питанням: чи хочуть жебраки назавжди звільнитися від земних мук? Ті погодились. Цепеш зачинив вікна і двері, а будинок разом із жебраками спалив дотла. При цьому захоплений Дракула зауважив, що задумуючи зробити добру справу, він зробив відразу дві: Валахію позбавив від паразитів, ну а жебраків - від печалей і мук життя.
9. Виділяючись великою богобоязливістю, безупинно будуючи церкви Цепеш говорив, що заслуги його перед Творцем виключно великі - адже жоден монарх перед ним не відправив до Бога стількох святих великомучеників. Коли ж один чернець почав його звинувачувати в тиранії, а страчених величати мучениками, то Дракула радісно відповів, що з великою радістю і самого ченця додасть до мучеників. І додав.
10. За традицією своєї країни, турецькі посланці вклонилися Дракулі, не знімаючи шапок. Дракула похвалив цей звичай, а щоб ще сильніше зміцнити їх у цьому звичаї, наказав розправитись з ними і прибити шапки до голів посланців цвяхами.
Коментарі