Ячмінь під оком часто є несподіванкою. Він з'являється в найважливіші моменти. Багато людей просто його маскують і чекають, що той сам пройде. Але не так все просто. Через неправильне або запізніле лікування ячмінь можуть вирізати в операційній.
Це гнійне запалення сальної залози повіки виникає через стафілокок. Спочатку око червоніє і трохи набрякає. Воно болить і верхівка гнійника стає жовтуватого відтінку. На 4 день гній витікає і біль стихає. Такий сценарій у зовнішнього ячменю. Але є ще й внутрішній, який називають "холодний ячмінь".
"Ячмінь виникає через високу активність сальних залоз. Тому люди з жирною шкірою хворіють частіше, — каже столичний офтальмолог Максим Іванишин. — Його викликає бактерія — золотистий стафілокок. Потрапляє на очі через брудні руки, рушник або пилюку. Також проникає через зіпсовані карієсом зуби чи гайморит. Звичайний ячмінь вивести легше. Його можна одразу побачити й починати мастити мазями. Внутрішній — складніше, бо всередині ока стафілококу легше вкорінитися".
Ячмінь лікують антибактеріальними краплями й мазями. Вони знімають запалення. Повіки мастять перед сном.
При зовнішньому ячмені можна в перші дні прикладати тричі на день вату, змочену спиртовою настоянкою календули. За чотири-п'ять днів хвороба минає.
"Гнійник не слід видушувати, як звичайний прищ. Це нічого не дасть, лише занесете інфекцію. Також заборонено припікати зеленкою чи йодом"
У народі часто роблять чайні примочки із заварки. Цим тільки шкодять оку. Шкіра розм'якає і інфекція швидше розходиться по інших залозах.
Читайте також: Основні точки на тілі людини, які позбавляють від ниючого болю
Багато хто вигріває ячмінь. Прикладають гаряче яйце або у тканинний мішечок кладуть нагріту на сковороді сіль. Теплом можна лікуватися, якщо з ячменю вже йде гній. До цього тільки збільшиться запалення.
Коментарі