вівторок, 10 березня 2015 15:44

Як уникнути завмерлої вагітності: поради лікаря

Як уникнути завмерлої вагітності: поради лікаря

Завмерла вагітність: цей страшний діагноз чують близько 10-15% жінок із загальної кількості вагітних. На жаль, від такої проблеми не застрахований ніхто, навіть якщо це сталося при дуже бажаній вагітності. Про це в інтерв'ю Gazeta.ua розповів Василь Порхун, акушер-гінеколог з Інституту педіатрії, акушерства та гінекології.

Які основні причини завмерлої вагітності?

Завмирання може трапитися на будь-якому терміні, але частіше відбувається на ранніх. Серед основних причин нерідко зустрічаються хромосомні аномалії. Вони стають причиною завмерлої вагітності найчастіше до 6 тижнів. Також - інфекції, гормональні порушення. Досить часто вагітність завмирає через імунний конфлікт при резус-негативній крові у жінки. Велику роль відіграють стреси, вік і шкідливі звички.

Як упевнитися, що у жінки дійсно трапилася така проблема?

Плід завмер і вагітність не розвивається. Запідозрити, що щось не так, можна тільки коли починаються болі внизу живота, з'являються кров'янисті виділення з піхви. Різко припиняються симптоми токсикозу, у разі якщо він був раніше. Жінка може проходити з завмерлим плодом від декількох днів до декількох тижнів. Дуже часто діагноз "завмерла вагітність" виставляється при проведенні планового УЗД. Діагностувати цей стан можливо також при визначенні рівня ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну) у крові - зниження концентрації може свідчити про завмирання. Також по УЗД. Воно показує відсутність серцебиття плоду.

Розкажіть про основні методи лікування при даному діагнозі.

Єдиним методом лікування в даному стані є евакуація вмісту порожнини матки: проводиться інструментальним шляхом (вакуум аспірація) або медикаментозно. Але в кожному разі це необхідно, оскільки можливі ускладнення: розвиток кровотечі, інфікування порожнини матки, після розвитку яких ризик безпліддя зростає в кілька разів.

Які шанси завагітніти і виносити здорову дитину після завмерлої вагітності?

Звичайно, є всі шанси завагітніти і виносити здорову дитину після завмерлої вагітності. Потрібно хоча б 4 місяці для відновлення організму, нормалізації гормонального фону. Нерідко призначаються протизаплідні препарати (оральні контрацептиви) з метою контрацепції, а також щоб трошки "відпочили" яєчники. Відзначено, що після скасування протизаплідних шанси завагітніти дещо підвищуються. Якщо ж вагітність настала раніше, то ймовірність, що все буде добре, велика. Обов'язкова консультація гінеколога з метою попередження ризику повторної завмерлої. Коли відбулося більше двох завмерлих вагітностей, необхідна консультація генетика для з'ясування хромосомних аномалій у пари.

Як уникнути такої проблеми в майбутньому?

Допоможуть декілька порад. Перш за все, плануючи вагітність, зверніться до лікаря і здайте всі необхідні аналізи: мазок на флору, аналіз на TORCH, УЗД органів малого тазу. Якщо всі аналізи будуть в порядку і гінеколог дозволить вагітність, то ризик її переривання буде нижчим. Почніть прийом фолієвої кислоти. Це зробити необхідно хоча б за 1 місяць до зачаття, а ще краще - за 3 місяці. Прийом фолієвої кислоти в кілька разів знижує ризик аномалій розвитку центральної нервової системи у плода, які і можуть викликати завмирання вагітності на малих термінах.

Які поради можете дати щодо способу життя?

Відмовтеся від куріння і вживання алкоголю на етапі планування вагітності або відразу, як тільки дізналися про те, що вагітні. Почніть харчуватися правильно. Обмежте вживання кофеїну, який міститься в каві, чаї, деяких газованих напоях. Пам'ятайте, що деякі ліки можуть підвищувати ризик завмерлої вагітності. Так, наприклад, під час вагітності не рекомендується приймати аспірин і препарати, що містять його. Для того щоб збити високу температуру або послабити головний біль, можна прийняти Парацетамол. Ці поради не гарантують, що ви не зіткнетеся з цією проблемою, але допоможуть знизити ризик завмерлої вагітності. Більшість випадків завмерлої вагітності залишається поза нашим контролем. Тим не менш, не втрачайте надію. Навіть після кількох завмерлих вагітностей поспіль у жінки все одно залишається великий шанс на успішну вагітність і пологи.

Зараз ви читаєте новину «Як уникнути завмерлої вагітності: поради лікаря». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути