середа, 26 лютого 2014 09:05

Штучне око розписане вручну не відрізняється від справжнього
8

Втрату ока чи більмо легко замаскувати. При правильно підібраному протезі дефект не помітний.

- М'язи зшивають так, щоб у очній виїмці зробити культю. Під нею та форму ока виліплюємо очний протез. Його запікають, як зубний протез. Такий кращий ніж скляний, бо не б'ється й його не роз'їдають сльози. Можна носити більше 5 років, а скляний лише рік,- розказує виконуюча обов'язки завідувача столичної лабораторії очного протезування 64-річна Тетяна Губенюк.

Культя рухома на 30% від здорового ока. Але, щоб ніхто не помітив, що око штучне, коли кличуть краще повертати голову,а не погляд. Радить Тетяна Губенюк

У фас штучне око від справжнього не відрізняється. Форму підганяють так, щоб повторити нависання верхньої повіки, зморшки, як на здоровому оці.

- Найбільш прискіпливі жінки. Їм можемо до 2 тижнів виготовляти протез, тоді як чоловікові й за день-два. Буває, що жінка одружиться й чоловік не знає, що у неї штучне око. На ніч його не виймають. Дістають й промивають раз на три дні. Якщо протез підібраний правильно, то не випадає.

Кольорову частину художник протезист змальовує із здорового ока. Спочатку із пластмаси вирізують коло, розмальовують його. Враховуючи відтінки здорового. Щоб повторити природній малюнок, фарби наносять пензликом товщиною, як кінчик тонкої голки. Фарби масляні. Найкращі радянські, 40-річної давнини.

- Цим фарбам вже років 40 і не висохли, бо в свинцевих тюбиках. Сучасні один раз видушила і висохли. Найважче зробити карі. Вони чорні, а на світлі зсередини мають, як справжні, відбивати кольором переспілої вишні. При запіканні фарби дають інші відтінки ніж коли їх змішуєш на папері. В цьому й складність,- розказує художник протезист з 35-річним стажем Тетяна Садовська.

Кольорову частину запікають із протезом. Шліфують й приміряють. Якщо потрібно підгонять до форми здорового ока. Якщо добре сидить шовковими нитками наносять судини.

- Витягаю ниточку з тканини й кладу на білок ока, щоб зробити судини. Потім поверх судин покриваємо прозорим шаром й око готове.

Якщо очне яблуко вціліло, але людина на нього не бачить, а вид псує більмо, роблять кольорову лінзу. Штучне око з пластмаси разом з прийомом у лікаря, виготовленням та примірками коштує 788 гривень 65 копійок.

Зараз ви читаєте новину «Штучне око розписане вручну не відрізняється від справжнього». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути