
— Ми звикли, що в школах під час профілактичних оглядів дітям масово ставлять діагноз сколіоз. Але існує велика різниця між хворобою з такою назвою і сколіотичною поставою, — розповідає Ігор Ігоревич Курілець із Міжнародного центру нейрохірургії. — Навіть у медичній літературі пишуть: "Якщо вчасно не вилікувати поставу, будете мати сколіоз". Ні, не будете.
Сколіотична постава — це звичка сидіти криво або носити рюкзак на одне плече. Коли хребет сам по собі не викривлений, але дитина звикла до такого положення. Сколіоз — це хвороба, що має генетичне підґрунтя. Її добре видно на рентгені хребта.
— Приходила до нас нещодавно мати з 12-річною донькою. Рік лікує дитині сколіоз. Витратила 50 тисяч гривень, а рентген так і не зробила. Ми виконали знімок, а там викривлення в 3 градуси. Тобто сколіозу немає. Не потрібно витрачати час і великі гроші на безкінечні вправи. Максимум, що робити дитині, — це піти в басейн. Показали знімок матері, й вона заспокоїлася. Хоча їй шкода, що витратила 50 тисяч гривень просто так.
Діагноз сколіоз ставлять, коли викривлення хребта становить 10°. Від 20° до 40° захворювання сповільнюють за допомогою корсетів. Понад 40° — призначають операцію із застосуванням металевої конструкції — титанових імплантатів.
— На жаль, 90 відсотків тих, хто лікує сколіоз в Україні, не вміють відрізнити його від сколіотичної постави. Щось вимірюють, маркером малюють лінії на спині. А треба просто зробити рентген хребта і показати його спеціалісту, — додає Курілець.
Таїса ОЛІЙНИК
Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою.
Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, 2-й поверх. Тел.: 0(44) 592 90 79, 592 68 78
м. Стрий, Львівська область. Стрийська центральна районна лікарня, вул. Ольги Басараб, 15, 7-й поверх.
Тел. 0(67) 891 00 00
м. Кременчук, Полтавська область. Кременчуцька перша міська лікарня, вул. Овксентія Богаєвського, 60/1.
Тел. 0(99) 309 20 21
Ліц. АВ №554809 від 20.09.2010 року
Коментарі