Від 1 грудня в Україні за безкоштовним телефоном 0(800) 21 00 13 можна дізнатися про ризик мати інсульт. Також у 417 поштових відділеннях "Укрпошти" в Києві, Дніпропетровську, Харкові, Сімферополі та Львові роздаватимуть безкоштовні брошури з порадами, як захистити себе від інсульту. Програму захисту українців від недуги "Зупинимо інсульт разом" здійснює компанія "Nycomed: a Takeda Company".
— Ми опитали 500 українців від 30 до 50 років. З'ясували, що 90 відсотків не надають значення рівню цукру в крові. А саме від рівня цукру й холестерину залежить смертність через інсульт,— каже Євген Заїка, голова представництва компанії "Nycomed: a Takeda Company" в Україні.
Рівень цукру та холестерину можна регулювати. Для цього досить змінити спосіб життя. Покинути шкідливі звички, збалансовано харчуватися, займатися спортом. Проте три чверті українців нічого не роблять для зменшення ризику інсульту.
— Що 5 хвилин хтось з українців має інсульт, а що 12 — помирає, — говорить Тамара Міщенко, головний спеціаліст Мінохоронздоров'я із неврології. — Щороку через інсульт стають інвалідами близько 20 тисяч українців. Він посідає четверте місце серед причин інвалідності.
Недугу провокують гіпертонія, хвороби серця, діабет, куріння, алкоголь. Третина тих, у кого був інсульт, — працездатного віку. Лікарі наголошують, це захворювання тепер мають навіть діти й підлітки.
— За рівнем алкоголізму й куріння серед молоді Україна на першому місці в Європі. 80 відсотків наших громадян у 20 років мають хронічні недуги,— розказує нардеп Віктор Корж, екс-міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту. — Ми з помічниками вивчили ситуацію у понад 200 київських школах і з'ясували, що тільки в п'ятьох є медпрацівники. За здоров'ям школярів ніхто не стежить. Лише 10 відсотків дітей займаються спортом.
2012-й в Україні оголосять роком здоров'я й фізичної культури. Завдяки пропаганді здорового способу життя медики сподіваються знизити захворюваність, зокрема й ризик інсульту. В деяких країнах завдяки такій профілактиці інсультів поменшало на 25–40%. Зараз у світі реєструють 16 млн випадків на рік. Через цю недугу вмирає кожен десятий.
Коментарі