— Зранку відчуття невиспаності та розбитості, а ввечері — немає сил, — скаржиться киянка Оксана Миколайчук, 48 років. — Мабуть, це весняна депресія.
— Найчастіше ми чуємо про осінню. Адже навесні стає світліше, тепліше, попереду — літо. Яка ж депресія? — каже лікар-санолог Роман Назаренко, 49 років. — Причина в біоритмах, яким підкоряється все живе. Навесні прискорюється обмін речовин, активізуються процеси в органах і системах, відбувається ріст нових клітин. Ресурси організму за зиму вичерпані, а нові ще треба накопичити. Організм вмикає сезонне перезавантаження.
На самопочутті позначається недосипання, некомфортний режим життя й праці, постійні переживання. Взимку більше працюють ділянки мозку, що сприймають інформацію. Навесні — клітини, завдяки яким ухвалюються рішення.
— Ті, хто скаржаться на постійну втому, часто інтенсивно працюють без відпочинку. Реально оцінюйте свої можливості. Не переобтяжуйте організм роботою, доводячи до знемоги. Іноді жінкам у 60 років здається, що вони можуть працювати, як у 30. Особливо в селі. Проте організм не обдуриш. Стомившись і не відновившись, він не може працювати. Тому не викладайтеся на повну силу — економте, накопичуйте енергію. Хто щодня дозовано навантажує себе — потроху, але регулярно, як спортсмен, має міцнішу нервову систему.
Зверніть увагу на такі симптоми: збільшені лімфовузли, м'язова слабкість, біль у суглобах, головний біль, забудькуватість, надмірна роздратованість, розлади сну. Якщо вони не минають кілька місяців, людина страждає на хронічний синдром втоми. А це загрожує повним виснаженням.
Коментарі