пʼятниця, 18 лютого 2011 16:12

Вегетосудинну дистонію лікують плаванням

Автор: фото з сайта www.medcenter.lviv.ua
  Стан судин головного мозку можна виміряти за допомогою томографа
Стан судин головного мозку можна виміряти за допомогою томографа

"Діагноз вегетосудинна дистонія мені поставили в 11 років, — розповідає киянин 23-річний Ростислав Жук. — У дитинстві мав сильні головні болі, з носа часто текла кров. Коли вставав із ліжка чи стільця, паморочилось у голові. Дуже погано переносив поїздки — закачувало. Лікарі не виписували ліків. Казали, це на зміну погоди. Ніхто не міг пояснити, як лікувати дистонію. Щоосені страждаю на безсоння. До лікарів більше не звертаюся".

Столичний лікар-невропатолог Євген Терещук, 31 рік, каже, що на вегетосудинну дистонію страждають 80% українців. Симптоми можуть виникнути раз у житті або ж набути хронічної форми.

— Вегетосудинна дистонія — це симптом, а не окрема хвороба. Тому лікувати її важко. Дистонією називають порушення вегетативної нервової системи. Вона регулює роботу всіх внутрішніх органів. Зберігає та підтримує температуру тіла, артеріальний тиск, частоту дихання й серцевих скорочень, швидкість обміну речовин. Відповідає за пристосування організму до різних умов. Тому хворі на дистонію гірше за інших переносять перепади погоди, зміни кліматичних зон. Через розлад хворий може хотіти спати в першій половині дня, а вночі страждати на безсоння.

Ознаки вегетосудинної дистонії залежать від того, яка система організму дала збій. Зазвичай підвищується температура, з'являються відчуття тривоги, пітливість, запаморочення.

— У серцево-судинній системі хвороба проявляється коливанням артеріального тиску, порушенням частоти серцевих скорочень. Якщо проблема в дихальній системі — з'являється відчуття браку повітря, задишка, прискорюється дихання. При хворобах шлунка дистонія проявляється нудотою, блювотою, печією, відрижкою, проносом, болями в животі. При порушенні судинної системи — запамороченням, люди погано переносять поїздки в громадському транспорті. Дистонія може "маскуватися" під хворобу нирок.

Недуга передається спадково. Трапляється у людей різного віку. Загострюється восени й навесні.

— Вегетосудинна дистонія може розвинутись через стреси, у період статевого дозрівання, вагітності, при фізичних та розумових перевантаженнях. Будь-яке запалення в організмі може її спричинити. Або вірусні інфекції, хронічні чи заліковані хвороби. Медики часто рекомендують при загостренні недуги випити заспокійливого. Якщо підвищиться тиск — прийняти щось для його зниження. Це боротьба з проявами, а не причиною. Для профілактики варто правильно харчуватися, робити гімнастику, не нервувати, відмовитися від кави та міцного чаю. Помічні вітаміни з калієм та кальцієм. Вони зміцнюють судини. Корисно кататися на ковзанах, роликах, лижах, велосипеді, грати у настільний теніс, займатися плаванням. Раджу часто бувати на природі.

Зараз ви читаєте новину «Вегетосудинну дистонію лікують плаванням». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути