Люди з багатьма родимками живуть довше та мають молодшу шкіру. Це з'ясували генетики з Королівського коледжу англійської столиці Лондон. Вони обстежили 1200 близнючок віком від 18 до 79 років. Жінки, які мали понад сотню родимок, удвічі менше хворіли на стоншення кісток — остеопороз.
— У більшості людей до 40 років починає старіти шкіра, — говорить професор Тім Спектор, 62 роки. — Але ми знаємо тих, хто і в 60 років має молоде обличчя. У них зазвичай повно родимок. Ми підрахували, що люди з ними виглядають на сім років молодшими за однолітків.
Також британці вважають, родимі плями добре впливають на здоров'я серця та очей.
— Якщо у людини багато вроджених чи набутих родимок, це свідчить про розлад в організмі, — заперечує 44-річний Сергій Литвинко, старший ординатор клініки шкірно-венерологічних хвороб Головного військового клінічного госпіталю. — Вони сигналізують про порушення імунної, гормональної систем. Можуть виявитися хворими печінка, підшлункова чи щитовидна залози.
Людям, котрі мають понад сотню родимок, не можна засмагати. Також варто стерегтися хімічних отруєнь.
— Кожна родимка — потенційно ракова пухлина. Вони здатні швидко перероджуватися. Хвороба прогресує за півроку-рік. Бувають випадки, коли меланома виникає і без родимки. За кілька місяців хворий умирає.
За кордоном родимки раз на рік фотографують під збільшенням дерматоскопа. Визначають, скільки з'явилося нових і чи змінився розмір старих. Що їх більше, то гірше.
— Якщо новоутворення швидко росте, збільшується вдвічі чи втричі, на ньому з'явились ерозії — його видаляють. При цьому захоплюють 1 сантиметр здорової шкіри. Також слід прибирати родимки, які часто потрапляють під бритву під час гоління чи які людина натирає білизною.
Стривожити має асиметрична пляма з нерівними краями. Важливо, щоб колір родимки був рівномірним. Вкраплення різного кольору є ознакою можливої меланоми.
Коментарі