— У нас про аюрведу знають дуже мало. Тому й дивуються, коли кажу, що кашель чи нежить можна вилікувати за одну-дві доби, — каже аюрведичний лікар із Києва Тетяна Нарзанова, 35 років.
Хворим на застуду, гайморит і грип призначає інгаляції з травами й оліями, спеції.
— Без них ніяк. Розганяють кров, вітаміни швидше засвоюються. Організм сам вбиває інфекцію. Аюрведа не лише лікує тіло, а й допомагає знайти душевний спокій. Люди стають добріші, стриманіші. 40-річна жінка прийшла, щоб очистити кишківник. За два тижні стала добре спати, менше нервувати через роботу. Мала дуже суворого начальника.
Вилікувати мокрий кашель допомагає чай з імбиру, кориці та гвоздики.
— Відріжте сантиметр кореня імбиру, покладіть у склянку. Всипте по чверті чайної ложки меленої гвоздики і кориці. Залийте окропом і пийте тричі на день за 20 хвилин до їжі. А коли сухий кашель чи голосові зв'язки запалені, випийте склянку гарячого молока з чайною ложкою куркуми. Додайте трохи меду. Одна пацієнтка любить їсти мед просто так. Порадила їй при застуді додавати дрібку гвоздики.
При температурі вище 39°С замість аспірину рекомендує суміш зі спецій.
— Чайну ложку до верху засипте кумином, коріандром і фенхелем порівну. Все це є в супермаркеті. Залийте склянкою окропу, настоюйте 10 хвилин. Тоді випийте. Знімуть жар за 20 хвилин.
Радить вживати цей напій тричі на день. При нежиті і болях у горлі — дихати лікувальними оліями.
— Це корисніше, ніж дихати над картоплею. У каструлю з теплою, але не гарячою водою, додайте п'ять крапель олії гвоздики. Якщо не маєте її, змеліть у порошок спецію гвоздику. Насипте третину чайної ложки в киплячу воду. Можна додати дрібку чорного меленого перцю. Лишіть на плиті, щоб охолола й не обпектися окропом. Подихайте парою хвилин із 10.
Аюрведи не їдять і не використовують для лікування часник.
— Часник знищує біополе людини. Забороняю ставити зубці часнику в ніздрі. Нежить не прибере, а обпече слизову. Один хлопець, років 20-ти, не мав грошей на ліки. Жив у гуртожитку зі студентами. Сильно застудився і натер ніздрі часником. Кілька днів ніс був червоний, запах часнику не зникав. Раджу замінити його асафетідою. Це популярна спеція азійської кухні. Її продають у індійських магазинах і через Інтернет. Додавайте її у страви замість часнику. Асафетіда не має різкого запаху й на смак ніжніша. Покращує травлення і дає прилив сил.
Коментарі