понеділок, 21 грудня 2015 05:30

"У легенях з'являється гній. Кажуть, що вони горять і плавляться"

Автор: ФОТО З САЙТА www.pneumonija.ru
  Для розрідження мокроти п’ють не менш як вісім склянок води на день. На дихальні органи добре діє мед
Для розрідження мокроти п’ють не менш як вісім склянок води на день. На дихальні органи добре діє мед

— Холодно стало, а я з відкритою шиєю бігала. Зранку відчула, що якось у грудях захололо, а ввечері температура піднялася, стала кашляти, — розповідає киянка 42-річна Олена Григоренко. — Все боялася з роботи на кілька днів відпроситися. Пила чай із лимоном, сиропи від кашлю. Однак температура трималася і стало важко дихати. Пішла до лікаря. Насварив, що тиждень запалення легенів на ногах переношу.

Пневмонія часто виникає, як ускладнення після грипу. Найнебезпечніша — безсимптомна, коли немає ні високої температури, ні мокротиння.

— Коли пневмонія ускладнена і в легенях з'являється гній, кажуть, що вони горять і плавляться, — розповідає 38-річний Євген Симонець, пульмонолог, торакальний хірург. — Віруси, бактерії чи грибки потрапляють у легені й розмножуються, а знижений імунітет не може побороти їх. Тоді замість кисню легеневі кульки наповнюються слизом. Людина приймає жарознижувальне, розсмоктує льодяники від кашлю, та їй стає дедалі гірше — з дня на день наростає слабкість. Дихання стає поверховим і прискореним, з'являється задишка, бо бракує повітря. Якщо температура тримається чотири-п'ять днів і є кашель — зробіть рентген і аналіз крові. Запалення легенів може виникнути й через травму, потрапляння стороннього тіла. Видаляв жінці нагноєну частину легені. Знайшли там насінину, що колись вдихнула.

Із хворими легенями людина не може глибоко дихати. Відчуває біль у грудях або під лопатками. Важко визначити вірусна пневмонія чи бактеріальна. При вірусній — антибіотики не допомагають. Та й бактерії бувають настільки агресивні, що виживають.

— Запущена, неправильно пролікована чи недолікована хвороба може закінчитися найгіршим. До появи антибіотиків пнев­монія була в списку 10 основних причин смерті. У немовлят недуга протікає дуже тяжко. Якщо при ГРВІ чи бронхіті температура збивається, то при запаленні легень жар спадає лише на годину. Дитя горить і важко дихає.

Кашель може зберіга­тися до шести-восьми тижнів після того, як інфекція спаде. Для розрідження мокроти слід пити не менш як вісім склянок води на день. На дихальні органи добре діє мед. Проте без медичних препаратів пневмонію не вилікуєш.

2 місяці бактерія, що призводить до запалення легенів, може жити на телефоні, ключах, гаманці. У світі кожна п'ята дитяча смерть — від пневмонії. На неї хворіють 10–15 осіб із 1000 щороку. Раз на три дні одна людина помирає.

Зараз ви читаєте новину «"У легенях з'являється гній. Кажуть, що вони горять і плавляться"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути