четвер, 23 березня 2006 20:19

У клініці Козявкіна ДЦП лікують без уколів і таблеток

Автор: Фото: Віталій ГРАБАР
  Масажистка Львівського медичного центру ”Еліта” (тел. 8 (0322) 72 50 30) Галина Шимчишин з маленькою пацієнткою Дашею Трінченко
Масажистка Львівського медичного центру ”Еліта” (тел. 8 (0322) 72 50 30) Галина Шимчишин з маленькою пацієнткою Дашею Трінченко

У львівському медичному центрі "Еліта" та Міжнародній клініці відновного лікування у Трускавці оздоровлюють хворих на дитячий церебральний параліч, остеохондроз та наслідки травм. Там використовують методику комплексного впливу на організм, розроблену 58-річним лікарем Володимиром Козявкіним.

— Традиційно вважалося, що ДЦП — це ураження лише головного мозку, — розповідає заступник директора з медичних питань Степан Гордієвич, 55 років. — Лікарі приділяли увагу голові й незаслужено забули про хребет. А ми лікуємо саме його. До того ж без медикаментів. Класичну голкотерапію замінили апаратом, який впливає на потрібні точки. Бо укол голки навіть на кілька міліметрів супроводжується сильним болем, і м"язи різко стискаються. А їх треба розслабити. Разом із рефлексотерапією  застосовуємо масаж, ритмічну гімнастику, апітерапію, — розповідає Степан Гордієвич.

Дашу, якій два роки й сім місяців, батьки привезли із Севастополя. Діагноз ДЦП їй поставили у 10 місяців. У дівчинки почали відмовляти ніжки — не могла навіть повзати. Сусіди, чия дитина теж страждала на ДЦП, порадили батькам з"їздити у Трускавець.

— Наша Дашечка дуже любить масажик, правда? — говорить до дівчинки масажистка Галина Шимчишин, 21 рік. Кладе Дашу на груди і починає розминати спинку. Під час масажу маленька пацієнтка щось наспівує. Масажистка вмикає музику.

— Ми знаходимо ущільнення м"язів. Впливаючи на них, можна розслабити все дитяче тіло, — розповідає лікарка. — Система від Козявкіна включає класичний масаж, сегментарний (вздовж хребта по певних точках), точковий (по всьому тілу), а також елементи релаксації. Щоб змусити працювати м"язи, ми застосовуємо прийоми тонізуючого масажу. Скажу чесно, — масажист усміхається і маленька пацієнтка теж, — для нас масаж — це творчість.

На лікування ми беремо вже з чотирьох-п"яти місяців

Даша то завмирає, прислухається, то активно закликає всіх дивитися на дельфінів з картинки на стіні. На її ніжках воскові аплікації — підігріта суміш з натурального воску, прополісу і меду. Лікувальну масу обмотують на 20 хв. довкола суглобів чи м"язів.

— Ми сюди приїхали з великою надією, — приєднується до розмови мама Ольга Трінченко, 29 років. — Лікуємося по два тижні вже третій раз. Чи легше дитині? — жінка дивується. — Таке питаєте! Її тепер можна водити за ручки, і вона сама переставляє ніжки. Ще б знати, від чого та хвороба взялася? Під час вагітності все було добре...

Відповісти лікарі не можуть. Кажуть, що хвороба ДЦП має аж 400 причин. Найчастіше це інфекційні захворювання матері під час вагітності, які згубно діють на нервову систему майбутньої дитини, або травма — фізична чи психологічна. ДЦП — не спадкова хвороба.

— Усе залежить від форми захворювання, — Степан Гордієвич відповідає на моє запитання, чи можна вилікувати ДЦП. — Буває, що вражена тільки одна половина тіла чи тільки кінцівки, а є діти, які взагалі не встають. Чим раніше почати лікування, тим більше у людини шансів. На лікування ми беремо вже з чотирьох-п"яти місяців.

У клініці Козявкіна зараз 118 пацієнтів. Лише кілька дорослих, решта — діти. Більше третини хворих — іноземці.

— Крім українців, найчастіше приїжджають із Латвії, Німеччини, Австрії, Норвегії, Швейцарії, Росії, Казахстану, — розповів лікар.

Як знайти?

Записатися на прийом до Володимира Козявкіна можна, зателефонувавши до Міжнародної клініки відновного лікування. Тел. 8(03247) 6 52 00. Трускавець, Львівська обл., вул. Помірецька, 37. Або відвідати Реабілітаційний центр "Еліта" у Львові: просп. Чорновола, 45 а;
тел. 8(0322) 72 50 30.

Зараз ви читаєте новину «У клініці Козявкіна ДЦП лікують без уколів і таблеток». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути