
— Якщо вип'ю, то виростуть роги. Обсядуть нєпріятності. У житті не буде добра й толку, а святі мене задушать, — повторює вголос чоловік за народною цілителькою Марією Дядюсько з Вінниччини. Хоче вилікуватися від алкоголізму. Руки тримає на Біблії. Наприкінці замовляння знахарка обкурює чоловіка підпаленою пучкою свячених трав.
— Це психологічна процедура. Як і так зване кодування в батюшок, — пояснює Юрій Пакін, керівник столичного центру терапії залежностей "Атос". — Після неї бажання випити залишається. Якщо людина не виробила психологічної стійкості — зривається, як тільки переживає стрес. Або піддається на вмовляння випити. Нам подзвонила жінка за 60. Каже: "Я, стара дурепа, 15 років була закодована й не пила. А це послухалася сусідки, яка запросила пригубить по бакальчику шампанського. Закодуйте мене наново".
Повторно лікують іншим методом. Той, що використовували раніше, не подіє, кажуть лікарі.
— Універсального немає, — пояснює Ігор Лінський, 48 років, завідувач відділу профілактики та лікування наркоманії Інституту неврології, психіатрії та наркології Академії медичних наук. — Часто роблять укол — "торпедо". Введення його між тканин шкіри в народі називають "підшиванням". Ліки здоров'ю не шкодять, але не сумісні зі спиртом. Якщо людина вип'є — її нудить, рве. Червоніє, тіло починає чесатися. Може заточуватися, падає.
Молодим для першого лікування не рекомендує психологічних методів, гіпнозу.
— Такий пацієнт, відмовившись від алкоголю, може перейти на легкі наркотики. А згодом і на важкі, — каже Юрій Пакін.
Пацієнти щоранку приходять до центру на групову терапію. До вечора займаються із психологом. Розповідають одне одному про свої відчуття — коли п'ють і коли тверезі.
— Метод визнаний найкращим у світі. Ним лікують зірок, які впали в залежність. У нас був випадок, коли залежного лікували гіпнозом, торпедували. А він все одно зривався. Йому за 60. Типовий дворовий п'янюжка. Привели попідруки жінка й сестра. А він такий, що йому все байдуже, нічого його не бере. Погодився походити п'ять днів. А ще через три подзвонив й попросився продовжити курс. Уже більше року не п'є.
Учасники таких груп називають себе тверезими алкоголіками. Їм забороняють навіть цукерки, що містять алкоголь.
700 000 українців залежні від алкоголю, за статистикою наркодиспансерів. Насправді на алкоголізм хворі 4-10% населення, за обрахунками в світі.
1 200 гривень коштує найдешевше разове кодування гіпнозом. Найдорожча програма групової терапії обійдеться у 5-10 тис. Лікуються від двох місяців до півроку.
Чоловік відмовився навіть від пива
Для лікування потрібна згода пацієнта. Кодування по фотографії немає. Якщо залежний не бере участі у процесі, то й не знає про нього, продовжує пити. Алкоголіка треба вмовити вживати заходів для одужання. Поставити умови: або кидає пити, або розлучуся, вижену з дому, звільнимо з роботи.
— Знаю чоловіка, який відмовився навіть від пива після того, як дружина подала на розлучення. У суді дав слово, що не питиме, — розказує Марія Дядюсько. — Є настої трав, які підливають алкоголікам в їжу, й порошки.
Галина Йосипчук із Житомирщини так пробувала відвадити від алкоголю свого співмешканця. Після цього ставав несамовитим.
— Кричав, червонів. Від прискореного серцебиття починало тіпати. Я злякалася і припинила самолікування. Вигнала його та й усе, — каже.
— Підсипання в їжу медикаментів — злочин. Порошки порушують обмін речовин. Алкоголь не розщеплюється в організмі, у ньому утворюється отрута. Людина важко переживає сп'яніння та похмілля. Той, хто це робить, ризикує життям. Не вгадали, чуть перебільшили дозу — й помер,— попереджає Ігор Лінський.
Коментарі