— Висока температура тримається вже більше місяця, і так — щодня. До того мала цистит. Пролікували антибіотиками, більше не хворіла. Але температура все одно не спадає. Уже звикла, що зранку в мене — 37,5, а ввечері може навіть 38 бути, — розповідає киянка Поліна Хацкевич, 36 років.
Якщо у здорової людини тримається підвищена температура, в організмі може лишатися недолікована інфекція, каже кандидат медичних наук, столичний терапевт Олексій Рильцов, 44 роки. Лихоманка також буває через застуду, тонзиліт чи гайморит.
— Недавно приходив пацієнт, у нього нежить і кашель тиждень як минули, а температура досі є. Порадив її не збивати. Краще попити вітаміни, які укріплюють імунітет.
Постійну температуру часто викликає гіпертиреоз, коли щитоподібна залоза виробляє забагато гормонів. Перші два тижні інших симптомів немає.
— Згодом починають тремтіти пальці, хворий швидко худне. Людина роздратована, майже нічого не їсть. Може боліти шлунок, нудити.
При туберкульозі, пневмонії, астмі кашлю може й не бути. Про недугу свідчить лише слабкість і висока температура. Часто болять м'язи спини.
— Краще зробити комп'ютерну томографію органів грудної клітки або флюорографію. Бо рентген покаже лише активну форму туберкульозу, а в більшості пацієнтів вона закрита. Також здають кров на наявність антитіл до туберкульозу.
Вегето-судинну дистонію виявляють у 20% дітей і в 70% дорослих. Температура — один із перших симптомів.
— Може лишитися до кінця життя, передається спадково. Буває від важкої розумової та фізичної праці, стресів, неправильного харчування. Часто скаче тиск, хворий худне або набирає вагу, постійно має слабкість і головний біль.
У різних частинах тіла температура не однакова.
— Там, де кровообіг сильніший, термометр показуватиме на 0,5-2 градуси більше. Найкраще міряти температуру в роті, під язиком. Також — під пахвами, але там вона часто змінюється. У прямій кишці вища на півградуса. Така сама температура крові. Найгарячіша печінка — інколи до 40 градусів.
Коментарі