Американські вчені дослідили, що стрес убиває пам"ять та інтелект. Нейрофізіологи експериментували на мишах. Кожну посадили в окрему колбу на вібруючу поверхню в яскраво освітленій лабораторії. Експеримент супроводжувався музикою і шумом протягом 5 год. Гризунам створили штучний стрес. Після цього в них виявили деградацію нейронів, зниження здатності сприймати.
Психіатр 34-річний Олександр Осадчий із столичної міської психоневрологічної лікарні N2 говорить, що так само почуваються люди у стані стресу. Особливо жителі великих міст.
— Пацієнтів зі стресами більшає. Основними причинами є дефіцит стосунків. Жінкам бракує стосунків із чоловіками, дітям — із батьками. У стресовому стані людина фокусується лише на проблемі, другорядні подразники не сприймає, гірше запам"ятовує. Помилкою є заїдати стреси солодощами чи фізично перевантажуватися. Це допоможе частково. Головне — визначити об"єкт тривоги, страху. Якщо вчасно не вийти зі стресового стану, може бути невроз. Тоді без допомоги фахівця не обійтися.
У Київському інституті соціології кажуть: українці найчастіше переживають стрес через важку хворобу чи смерть близьких та втрату роботи.
Коментарі