За два-три місяці до зачаття або в перший триместр вагітності пари відвідують школи батьківства. Такі є при жіночих консультаціях.
— Якщо подружжя конфліктує, а інтимну близькість використовує як засіб примирення, можуть народжуватися діти зі спадковими хворобами, агресивні, дратівливі. Наші емоції впливають на розвиток дітей. До зачаття варто готуватися психологічно. Не нервувати, налаштовуватися на позитив. Довкола себе ніби будувати захисний купол і відкидати будь-яку негативну інформацію, — каже Лариса Малашецька з Полтавського центру допомоги вагітним. — Підсвідомо жінка відчуває страх перед дітьми. Переживає, що буде поганою матір'ю, не справиться з вихованням. У суспільстві побутує думка, що успішна жінка і діти — несумісні речі. Насправді це не так. Головне — відчути, що готовий змінити життя.
Психологи рекомендують розмовляти із ще ненародженою дитиною.
— Промовляйте, що чекаєте його появи, розказуйте про враження, емоції. Це допомагає осмислити: в організмі розвиватиметься не просто якась клітина, а нова особистість. Чоловікам важче прийняти батьківство. Фізично вони не відчувають змін, як жінка. Але якщо у пари сильна емоційна близькість, у чоловіка може бути нудота, головокружіння, інші симптоми вагітності.
Коментарі