
— Біль у горлі терпіла два дні. Уранці третього побачила в роті білі горбики — гнійники, — каже 38-річна Маргарита Коломієць із селища Попільня Житомирської області. Вона перехворіла на ангіну.
— У лікарні виписали антибіотики і сухий йогурт у капсулах. Їх треба пити разом, бо антибіотики вбивають усі бактерії — шкідливі й корисні. Шкодять мікрофлорі кишківника, перевантажують печінку.
Також жінка полоскала горло відваром шавлії й ромашки.
Ангіна — гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Від застуди відрізняється болем у горлі при ковтанні, ломотою в попереку і суглобах.
— Осінь — найкраща пора для ангіни. Через перепади температури організм людей стає беззахисний, страждає імунітет, — говорить столичний терапевт 46-річна Альбіна Сич. — У приміщеннях тепло, надворі холодно. Людина пітніє, виходить на вулицю. Торкається поручня в автобусі з бактеріями — і все, більш нічого не треба.
Температура у хворого підвищується до +39...40°С. Людина дуже пітніє, припухають і червоніють мигдалини.
— Це — гостра бактеріальна інфекція. Стрептокок розмножується в горлі та запалює мигдалини. Від цього виникають біль при ковтанні й гнійники. Без антибіотиків з ангіною не справитись. Лише полоскання горла, смоктання льодяників або спреї не врятують. Страшна не сама ангіна, а її наслідки. Може спровокувати запалення нирок, отит, ревматизм, болі в серці.
Якщо є температура, її збивають жарознижуювальними — парацетамолом або ібупрофеном. Одужують за сім-десять днів.
— Червоне горло — не обов'язково ангіна. А от головний і біль у горлі — це вона.
Лікар не радить полоскати горло розчином соди. Краще — яблучним оцтом. Розбавити його наполовину теплою водою. Корисно пити більше рідини. Це знизить температуру й виведе з організму токсини. Вживати некислі соки, кисіль, теплий трав'яний чай чи молоко.
— Головне, щоб напої не подразнювали слизову горла. Не можна пити гаряче, бо це, крім подразнення, спричиняє ще й перегрів.
Після одужання людина має здати аналіз крові та сечі. Переконатися, що хвороба не дала ускладнень.
Коментарі
3