Ексклюзиви
неділя, 22 липня 2012 06:30

Першим симптомом горба є випинання лопатки

 

Більшість батьків вважають викривлення хребта у дітей сколіозом. Проте лікарі наголошують, що здебільшого вади спини — це лише сколіотична постава.

— Те, що ми бачимо у багатьох школярів, — наслідок щоденного кількагодинного сидіння за партами, — розповідає директор Міжнародного центру нейрохірургії Ігор Курілець. — Як тільки діти починають бігати, стрибати, плавати, все одразу минає. Натомість сколіоз — це серйозна хвороба, пов'язана не з уявним, а з реальним викривленням хребта. Деформація тулуба спричиняє асиметрію талії: з одного боку її немає, а з іншого — є, але неповна, з'являються неоднакові складки праворуч і ліворуч. Деформацію хребта особливо видно, коли дитина роздягнеться і нагнеться вперед. Батьки мають звертати увагу на будь-які асиметрії тулуба, лопаток, талії, положень ключиць, плечей. При сколіозі одне плече зазвичай вище від другого. Критичний вік для діагностики сколіозу — 6-7 та 12-13 років.

Сколіоз прогресує й до 20 років може спричинити появу реберного горба або ж тяжку деформацію. Першим симптомом горба є випинання лопатки.

— Сколіоз першого-другого ступенів нахиляє спину до 40 градусів. Тоді є шанс зупинити його за допомогою корсетів. Це за умови, що недуга розвивається повільно. Однак до нас приходять батьки з дітьми, яким призначено корсети, а викривлення хребта у них — понад 50 і навіть 100 градусів. Застосування корсетів у таких випадках не має сенсу.

У країнах Європи та Північної Америки заведено оперувати викривлення хребта понад 40 градусів. Тоді операція нескладна, недорога. Через п'ять-шість днів пацієнт уже здоровий. В Україні найчастіше звертаються по допомогу, коли сколіоз сягнув уже 90 градусів. Тоді операція триває 6-8 годин. Ефективність її невелика, деформація хребта зазвичай зберігається, число післяопераційних ускладнень значно зростає. В Україні є навіть система спеціальних інтернатів, де намагаються лікувати сколіоз консервативними методами. У Європейському Союзі таких закладів немає. Варто пам'ятати, що сучасна медицина без проблем може вилікувати цю недугу — якщо звернутися вчасно. У нашому центрі є висококваліфіковані фахівці й найновіше обладнання, необхідне для того, щоб позбавити від серйозних наслідків сколіозу.

Записатися на консультацію можна за адресами: Центральна клініка — м. Київ, вул. Липська, 11, станція метро Хрещатик,

тел.: 0(44) 592 68 78, 0(44) 592 90 79.

Західноукраїнська філія — Львівська обл., м. Стрий, вул. О. Басараб, 15. Стрийська центральна районна лікарня, 7-й поверх, тел. 0(67) 891 00 00.

м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 65, лікарня Святого Луки, тел. 0(522) 36 60 01.

www.neurosurgery.com.ua.

Зараз ви читаєте новину «Першим симптомом горба є випинання лопатки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути