— Кілька років тому сильно обморозила пальці правої руки, коли працювала на базарі, — розповідає киянка Олександра Товста, 41 рік. — Тепер за будь-якої температури нижче нуля рука спочатку втрачає чутливість, а потім сильно болить. І найбільше саме ці обморожені пальці. Іноді так буває восени та весною, коли навіть не холодно.
— Часто після сильного обмороження пошкоджені ділянки реагують на холод сильніше, — розповідає столичний терапевт Тетяна Синицька, 29 років. — Це реакція судин. Жінці потрібно тримати руку в теплі, менше бувати на морозі. Увечері можна спробувати 10-хвилинний контрастний душ для рук.
Зазвичай обмороження можна отримати за -10°С і нижче. За плюсової температури — коли сильний вітер і висока вологість.
— Не можна грітися в мороз алкоголем. Він знижує відчуття холоду і неможливо оцінити, наскільки ви змерзли. Також не можна курити на морозі, бо судини звужуються і кров гірше поступає в руки та ноги. Не варто користуватися зволожувальними кремами. Поживний можна наносити не пізніше ніж за годину до виходу на вулицю. Краще не йти на мороз голодними і не вдягати тісне взуття.
Радить, якщо замерзли, якомога швидше піти з вулиці.
— Розтирати снігом уражені ділянки на морозі небезпечно. Судини долонь і стоп чутливі, їх можна пошкодити. Відігріватися біля багаття теж не варто. У судинах утворюються тромби й уражені тканини швидше руйнуються. Краще обмотати пальці кількома шарами теплої, найкраще вовняної тканини. Удома обморожену руку або ногу можна зігріти у ванні. Протягом 40 хвилин поступову підвищувати температуру води з 20 до 40 градусів, масажуючи при цьому пальці. Обов'язково випити гарячий чай.
Коментарі