Тетяну Синявську, 31 рік, з Києва вжалила медуза під час відпочинку на морі, на Херсонщині.
— Як приїхала, пройшов шторм, нагнало силу-силенну медуз. Великі, як абажури від ламп. Всередині ніби ниточки кольорові. Пішла у воду. Медуз не боялась, в Одесі бачила маленьких і шкоди не було. Пропливла метрів 10 і на руці відчула опік, як від кропиви. Добре, що було неглибоко. Стала на ноги і вискочила з води.
До медпункту Тетяна не зверталася. Ввечері температура піднялась до 39 градусів.
— А рука вся червона й горить. У санаторії був фельдшер. Сказав, що в Чорному морі медузи жалять не смертельно. Мине за два дні. Наступного дня вже нічого не було. За два дні медузи зникли.
Опік медузи не промивають прісною водою. Вона активізує отруту, каже столичний терапевт Олександр Ворона, 27 років. Влітку на практиці підробляє фельдшером на чорноморських пляжах.
— Треба позбутися часточок жала, які пристали до шкіри. Не очищайте рану голими руками, щоб не отримати нового опіку. Візьміть серветку, ватний тампон, або ножем чи кредиткою відшкрябайте. Промиваємо опік солоною водою. Зробіть примочку яблучного оцту, алкоголю або нашатирного спирту. Як їх немає, користуйтеся народним методом — половинкою помідора. Потім можна посипати пляжним піском, він також виводить токсини. Примочка діє годину-дві. Потім зробіть нову.
Після опіку медузи не можна пити ні вина, ні пива. Алкоголь посилює дію отрути. Якщо вже потрапив у кров, опік заживатиме довше.
П'ять голок загнав собі в ногу вінничанин Олег Тарасов, 46 років, коли купався в Червоному морі.
— Знав, що треба плавати в капцях, але не подумав і пішов у море. Хотілося поплавати. Відчув різкий укол і ногу ніби паралізувало. Дошкандибав до берега і впав.
Чоловіку порадили одразу видалити голки, бо викликають алергію.
— Вони дуже крихкі. Лікар виймав їх пінцетом, і одна зламалась. В мене підскочила температура. Нога стала червона. У літак посадили друзі. Залишки голки виймали у Вінниці в травмпункті. Тиждень прикладав пов'язку з оцтом, пив антиалергійні препарати й антибіотики.
Коментарі