— Колега-лікар прийшла зі скаргами на постійний шум у голові, — каже столичний невропатолог Віталій Осташко, 46 років. — Щось гуло в лівому вусі. Зробила томографію, рентген. Радилася з фахівцями аж до психіатра. Усі сказали, що здорова. За три тижні все раптом минуло. Виявилося, за цей час у неї зламалася мобілка.
— Це була підробка відомого бренду — подарунок чоловіка. Шуми почалися через подразнення слухового нерва.
— Зараз у людей по дві-три мобілки. Говорять по 200 — 300 хвилин на день. Це 5 годин на місяць безперервного опромінення мозку, — каже лікар. — Із безліміткою — ще більше. Слід розмовляти по телефону якнайменше, і не давати дітям.
Радить користуватися сучасними телефонами. Такі менше впливають на органи. Якщо користуватись блютузом, опромінення нижче.
— Маю багато пацієнтів із хронічною втомою. Що більше розмовляють мобілкою, то дратівливіші й агресивніші, швидше втомлюються. У них часто змінюється настрій. Це наслідки впливу на мозок.
Пояснює пацієнтам, щоб не клали телефон у кишеню біля серця, статевих органів.
— Багато мужчин, які носили мобілки на ремені, скаржилися, що за місяць відчували вібрацію, навіть без мобілки. Це наслідок постійного опромінення високими частотами. Коли зняли мобілки, за тиждень-два відчуття вібрації минало.
Коментарі