— Почуваюся молодим, як виходжу з парної. То помічна процедура для всіх органів. Там залишаю всі бухикання, соплі й ниття колін, — розповідає Віктор Лисенко, 61 рік, із міста Старокостянтинів Хмельницької області.
— Банщик гарно пропарює і б'є віниками. Знає, хто з якими скаргами прийшов, то від тих хвороб і помагає.
Парова лазня стимулює роботу серцево-судинної системи. Частота пульсу збільшується з 75 до 100 ударів на хвилину. Тепло подразнює рецептори верхніх дихальних шляхів. Насичення повітря парою поліпшує стан оболонки легенів.
— Перебування в лазні стимулює кровообіг. Покращується доставка поживних речовин усім органам. Там капіляри відкриваються настільки, що можуть отримати в 500 разів більше крові, ніж у стані спокою, — розповідає Олександр Стецько, 56 років, терапевт із Сум.
Ходити в лазню можна у будь-якому віці, але треба підготуватися. Перед цим не їсти м'ясних продуктів, бо погано перетравлюються. Не пити алкоголю, тому що кровоносні судини розширюються для збільшення тепловіддачі організму. Виникає можливість внутрішнього крововиливу. Не можна пити воду й курити, бо це підвищує в'язкість крові. Перед лазнею варто прийняти теплий душ. Тоді пара швидше діятиме. Треба зняти прикраси, щоб не обпекли шкіру.
— Зайшовши в парну, не хапайтеся за віник. Спочатку звикніть до температури, пропотійте, сполосніться теплою водою. Тоді йдіть на другий захід із віником.
Лазня сприяє нормалізації гормонального фону, покращує роботу щитоподібної залози.
— Парення у бані — не відпочинок, а велике навантаження на організм. Він перегрівається й старається цьому протистояти. Йому це не вдається, бо надто висока температура, — говорить Борис Скачко, 56 років, столичний дієтолог. — У лазні корисне перше потіння. Після нього потрібно відпочити й зробити масаж. Це пережене кров з одних ділянок в інші.
При паренні згортаються білки в крові і вона стає в'язкіша. Тому ще добу людина ходить розслаблена. У лазні активізуються обмінні процеси організму, вимиваючи токсини. Це перевантажує печінку. Їй важко впоратися з раптовими змінами. Тому краще відвідувати лазню не частіше як раз на тиждень.
— Часто люди зловживають обливанням голови холодною водою. Це бадьорить, але й спазмує судини. Утруднюється відтік крові. Підвищується внутрішньочерепний тиск і може статися інсульт.
За три дні по походу в лазню треба змінити харчування. Їжа має добре перетравлюватися. Інакше почне гнити в кишківнику, а звідти токсини потраплять у кров.
У лазню не можна ходити вагітним, хворим на епілепсією, онкологію, гіпертонію та людям, які перенесли інсульт менш як пів року тому.
Коментарі