
Вінничанин 60-річний Григорій Ворона має спадковий діабет від батька. Через ускладнення його ноги боліли, навіть коли сидів.
— Рівень цукру у крові постійно "скакав". Дружина прочитала в літаку про лікування стовбуровими клітинами в московській клініці. Мені вкололи дозу цих клітин. Лежав у лікарні тиждень. Після першого курсу цукор в крові знизився і стабілізувався. За три місяці пройшов ще один курс. Ноги перестали боліти, майже не чіпляються інфекції. Ніби помолодшав.
В Україні стовбуровими клітами також лікують діабет, розповідає доктор медичних наук 61-річний Юрій Гладких. Він головний лікар столичного Інституту клітинної терапії, де розробили методику лікування цієї хвороби.
— Ми розробили ефективну методику лікування цукрового діабету 2-го типу за допомогою стовбурових клітин. Завдяки їй людина може не стати інвалідом, уникнути сліпоти, ниркової недостатності, ампутації ніг.
При діабеті в організмі бракує гормону підшлункової залози — інсуліну. Без нього не засвоюється цукор.
При діабеті 2-го типу порушується регуляція рівня цукру в крові і сприйняття інсуліну органами і тканинами організму.
— При діабеті другого типу підшлункова виробляє інсулін, але оболонки клітин його не всмоктують. Їхні рецептори руйнуються через ожиріння або порушення імунітету. Тоді цукор потрапляє у кров, і його рівень треба знижувати таблетками. Інакше печінка і м'язи не отримуватимуть енергії. Цей діабет на 80 відсотків передається від батьків. Стовбурові клітини відновлюють чутливість тканин і клітин організму до дії інсуліну. Підшлункова працює краще. Рівень цукру в крові стає нормальним.
Хворі мають змінювати дозу інсуліну залежно від їжі, навантажень і рівня цукру у крові. Підвищений його вміст веде до ускладнень.
— При цукровому діабеті 2 типу зростання рівня глюкози в крові прогресує. Тканини все більше втрачають здатність захоплювати глюкозу. Організм починає виробляти енергію з вільних жирних кислот і амінокислот, які потрібні організму. Рівень цукру в крові зростає, і він тисне на судини. Організм втрачає воду і солі.
Інфекції у діабетиків минають дуже важко. Судини забиваються, стають ламкими. Німіють і печуть руки і ноги, зникає відчуття болю, гарячого і холодного. У чверті хворих набрякають очі, стаються крововиливи. Згодом це призводить до сліпоти. Виникають виразки на стопі, руйнуються кістки і суглоби. Часто порушується психіка.
Стовбурові клітини вводять у вену. Їх беруть із донорського банку. У лікарні пацієнт проводить близько тижня. Легше стає вже за два-три місяці. У пацієнтів поліпшується апетит, працездатність, відновлюється сон. Покращується пам'ять, зникає відчуття депресії та страху.
— Ці клітини здатні перетворюватися на клітини підшлункової, які виробляють інсулін. Також вони "будять" сплячі стовбурові клітини, що є у протоках підшлункової. Залоза починає працювати.
Рівень цукру зменшується
Після лікування поступово підвищується рівень інсуліну, і знижується цукор у крові, каже Юрій Гладких. Трофічні виразки стоп гояться, краще циркулює кров, і заживає сітківка ока. Відновлюються показники "червоної" крові — гемоглобіну і еритроцитів.
Стовбурові клітини оновлюють стінки судин, які при діабеті руйнує глюкоза. Великі дози препарату нормалізують імунітет.
— В рамках спільної програми з МОЗ, на базі Інституту клітинної терапії, ми спостерігали 25 діабетиків 2 типу. Через три місяці після введення стовбурових клітин рівень цукру у них в крові знизився до нормального і тримався рік. Стала краще працювати печінка, перестав відкладатися жир і забиватися судини. Люди енергійніші, почуваються краще.
Коментарі