
— Звик до застудженої шиї. Постійно болить в одному місці, загострюється двічі на місяць, — розповідає 57-річний Вадим Таран із міста Жидачів Львівської області. — Натираю настоянкою з нагідок.
Бере 1 ч. л. скипидару, яєчний жовток, 1 ст. л. яблучного оцту. Перемішує до консистенції сметани. Наносить на ніч. Після розтирання тепло одягається.
Міозит — запалення скелетних м'язів. Найчастіше вражає шию і поперек. Виникає від інфекцій і переохолоджень на протягах. Також провокують перенесені "на ногах" грип чи ангіна.
Найчастіше міозит вражає людей із сидячою роботою — програмістів, касирів, водіїв і піаністів. У них велике навантаження на окремі групи м'язів.
Симптомами недуги є тягнучий тупий біль у шиї, що віддає в потилицю, між лопатки, охоплює плечі. Спочатку не дає повернути голову й нахилятися. Важко вставати, підніматися сходами, вмиватися чи одягатися.
— Не кожен біль у спині — міозит, — каже столичний ортопед 38-річний Федір Лимарчук. — При ньому виникає різкий біль, легко промацується пошкоджений м'яз. Розпливчатий біль — це ускладнення після остеохондрозу.
Для визначення причини болю радить зробити рентген і аналіз крові. Точнішу картину показує комп'ютерна томографія.
Біль при міозиті стихає за тиждень. Поновлюється з відчутними вузликами у м'язах.
— Легко лікується. Однак без цього хвороба переходить у хронічну. На запущених стадіях можливі ускладнення, — додає. — Під час приступів запалення щоразу розповзається на більші ділянки. З шиї переходить на груди й спину. Якщо не лікувати — волокна тканин тоншають, м'язи перестануть рухатися. Зміни незворотні.
Лікування міозиту починають із зігріваючих мазей і протизапальних препаратів. Зміцнюють м'язи лікувальною гімнастикою. Для закріплення ефекту призначають масаж і фізіотерапевтичні процедури. Корисний постільний режим.
Коментарі