
— Боялася, коли вперше прийшла на масаж равликами. Але потім відчула ефект. Зморшки розгладилися, шкіра стала пружніша, зменшилися набряки під очима. На обличчі спочатку підсохли, а потім зовсім зникли декілька вугрів. Цього року прийшла вже втретє, — розповідає киянка Вікторія Остапчук, 32 роки. У столичному салоні чекає масажу лікувальними равликами.
У кабінеті тихо, грає спокійна музика. Тьмяне світло створює затишок. Горять свічки з ароматом лаванди. Масажист виносить декілька равликів різного розміру на таці.
— Для масажу підходять лише спеціально вирощені в неволі ахатини. Це назва виду. Перед сеансом їх обов'язково слід помити в чистій воді, — каже 41-річний Євгеній Щербина, масажист салону. Кладе на обличчя Вікторії двох маленьких равликів. — Спочатку потрібно очистити від косметики шкіру пацієнтки. Далі — справа за молюсками. Вони повзають, ретельно масажують і змащують слизом шкіру. Насичують корисними речовинами, колагеном — білком, що відповідає за її красу. Крім того, вони зішкрібають ороговілі клітини.
Равлики повільно повзають обличчям Вікторії.
— Мені подобається, — говорить вона. — Доволі приємні, але й досі — трохи дивні відчуття. Равлики кумедні й симпатичні.
Завдяки природним антибіотикам, які є в слизові молюска, равликотерапія лікує вугровий висип. Допомагає й за надмірної сухості обличчя.
— У пацієнтів із проблемною шкірою можна побачити покращення вже після другого-третього сеансу, — продовжує масажист. — Але жінки частіше приходять за омолодженням. Для довготривалої дії слід пройти хоча б десять процедур. Такий масаж абсолютно безпечний. Випадків алергії поки що не зафіксовано. Протипоказання — хіба якась тяжка шкірна хвороби чи відкриті рани.
Равликами масажують будь-яку частину тіла. Але результат помітніший саме на обличчі. Шкіра стає еластична й підтягнута.
— Равликів можна тримати вдома, — каже киянка 50-річна Ольга Огієнко, яка вирощує равликів на продаж. — Доросла ахатина може бути 20–25 сантиметрів у довжину і важити півкіло. Доглядати за равликом нескладно. Вони — ідеальні домашні улюбленці. Підходять зайнятим людям. Сьогодні їх часто купують як особистих "косметологів".
Процедури зі зміями зміцнюють нерви
— Насамперед цей масаж — для експериментаторів, — розповідає Євген Щербина. — Методика прийшла зі Сходу. Допомагає лікувати депресію, безсоння, перевтому. Коли масаж робить одна людина — відчувається кожний рух. Змії ж дають незрівнянні відчуття, їхні рухи невловимі. Це сприяє релаксації й ефективно лікує м'язове й розумове напруження.
Ковзаючи по тілу пацієнта, змія заспокоює та розслаблює завдяки хвилеподібним рухам. Для масажу Євген використовує лише неотруйних змій. На спину кладе трьох плазунів.
— Я беру двох удавів та одного пітона — для глибокого масажу. Та двох полозів — для поверхневого. Деякі експерти вважають, що змії здатні відчувати хворі місця на тілі людини й масажують якраз ті ділянки тіла, які цього потребують. Змій використовують для лікування страхів. Якщо людина боялася їх — відвідавши кілька сеансів, змінить свою думку.
Коментарі