Твердження, що куріння допомагає контролювати вагу — хибне. Такого висновку дійшли вчені Університетського коледжу в Лондоні. Науковці п"ять років спостерігали за майже 3 тис. осіб. Суттєвої зміни у вазі курців і некурців до 16 років не зауважили.
Незначні відмінності вчені помітили в курців середнього віку із тривалим стажем. Вони важать менше, але мають пошкоджені легені, підвищений ризик серцевих нападів, інсульту й раку.
Однак жири в організмі курців неправильно розподіляються, накопичуються довкола талії та верхньої частини тулуба, а не довкола стегон. Це й деформує фігуру.
Українські науковці з колегами погоджуються. Кажуть, якщо чоловіки-курці таки худіші, аніж ті, що не палять, то на вагу жінок згубна звичка не впливає.
— Фігура деформується через збій у роботі ендокринної системи, — пояснює Тетяна Андрєєва, 46 років, доцент "Школи охорони здоров"я" при Києво-Могилянській академії. — Жири починають відкладатися по чоловічому типу — на талії. Це нагадує форму яблука. А жіночий тип — "груша", зайві жири — на стегнах. Жінки-курці не стають стрункішими, навпаки, вони погіршують фігуру.
Спеціалісти Італійського інституту боротьби з курінням виявили, що жінки, які кинули курити, за дев"ять місяців помолодшали на 13 років. Шкіра обличчя відновилася і стала пружнішою.
Учені Гарвардської медичної школи в Бостоні зауважують, що відмова від цигарок оздоровлює увесь організм. Вона зменшує небезпеку смерті протягом п"яти років на 13%. Американці досліджували курців протягом 24 років.
Коментарі