— Ще одну пацієнтку зі складним і запущеним випадком сколіозу прооперували минулого тижня. Викривлення складало більш як 90 градусів. — розповідає 58-річний Ігор Курилець, директор Міжнародного центру нейрохірургії.
— 15-річна дівчина проходила всі можливі види лікування. Носила корсет, робила вправи, ходила на масаж. Однак усе марно.
У клініці Міжнародний центр нейрохірургії дівчині укріпили хребет титановими імплантатами — металевою конструкцією з пластин і гвинтів.
— Менш як за 24 години після операції пацієнтка вже ходила по палаті. Ми вирівняли їй спину до 30 градусів. Шкода, що втратила багато часу, — каже Ігор Петрович.
Лікування сколіозу залежить від кута викривлення і від того, як швидко прогресує хвороба.
— Якщо кут викривлення не досягає 40 градусів, то пацієнт не потребує втручання. Вчасно виконані операції — сколіози до 60 градусів. У цивілізованому світі дітей оперують з 40. Бо хребет навіть у дорослої людини викривлятиметься до кінця життя.
Хірургічне втручання найкраще робити дітям у віці 10–15 років, коли хребет ще гнучкий.
— Операція складна, але за допомогою новітньої техніки людина швидко відновлюється. Якщо зробити вчасно, є шанс вирівняти хребет майже на нуль. За рік можна повернутися до нормального життя.
Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії проходять за живою чергою. Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, тел. 0(44) 592 68 78;
м. Кременчук, лікарня "Нафтохімік", вул. Свіштовська, 3, тел. 0(99) 309 20 21;
м. Стрий, вул. Ольги Басараб, 15, тел. 0(67) 891 00 00.
Коментарі