— Раніше була така мода. Хворий казав: "Хочу лягти в стаціонар і прокапатися". В розвинених країнах таких форм лікування давно немає. Тому ми привчаємо хворих до сучасніших методів лікування. Зараз багато виходить комбінованих препаратів, що поєднують кілька медикаментозних засобів, — каже головний лікар Черкаського обласного кардіоцентру 58-річна Світлана Журба.
Таблетками лікується переважна більшість серцево-судинних захворювань. Зокрема артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця та серцева недостатність. Велику роль у лікуванні відіграє здатність хворого бути готовим приймати таблетки впродовж тривалого часу.
— Буває, хворий приймає таблетки, стан його покращується. Він припиняє лікування. Дехто кидає лікування ще й через те, бо вважає, що таблетки якось негативно позначаться на здоров'ї. Доводиться пояснювати, що таке легковажне ставлення лише шкодить. Заспокоюємо, що таблетки проходять відповідне випробування. І комбіновані чудові для лікування хронічних серцево-судинних захворювань. Бо побічних ефектів майже немає. Або вони зводяться до мінімуму, — додає Світлана Журба.














Коментарі