Скажіть здоровій людині, що аденому, цироз, безпліддя й навіть рак можна лікувати музикою... "Казки" — відповість та. І в дечому матиме рацію. Зцілення музикою, яке практикує 50-річний киянин Віктор Гаврилюк, інакше як фантастикою не назвати. Але факт залишається фактом.
Років 30 тому Віктор Гаврилюк був спортсменом-каскадером і художником. Любив подорожувати, ходити в гори. Уже тоді він помітив, що його мова має особливий вплив на людей. Тембр голосу подобається співрозмовникам, точніше, заворожує їх. Так каскадер зацікавився звуками та їхнім зв"язком з організмом та психікою людини.
Віктор Гаврилюк помітив, що його мова має на людей особливий вплив — тембр голосу ніби заворожує співрозмовників
Захоплення музикотерапією почалося через 10 років після однієї трагічної пригоди, щоправда, зі щасливим кінцем. Друг потрапив в аварію, і лікарі ніяк не могли вивести його з коми. Це вдалося тільки Гаврилюку. Хворий прийшов до тями після того, як Віктор, сидячи біля ліжка, заговорив до нього.
— Лікувати може будь-яка музика, — випереджає Віктор моє перше заготовлене питання про звуки й хвороби. — Я сам для кожної людини формую окремі збірки.
Фонотека Віктора Гаврилюка не дуже велика. Проте розмаїта. Є в ній класика, українські пісні та переведені в цифровий формат думки самого цілителя. Мабуть, ці записи — найбільший капітал, яким він володіє. Його помешкання з тих, де дорогі меблі мають третьорядне значення — піднесену атмосферу створюють самі господарі. Вони ніби заповнюють собою дім. Це усвідомлюєш, коли високочолий бородань Гаврилюк починає говорити своїм глибоким баритоном... Здається, навіть дихаєш в унісон з його словами.
— Звук впливає на пацієнтів, як материнська колискова на немовля. Вібрації голосу заспокоюють нервову систему дитини, й вона перестає плакати, — каже Віктор Михайлович. — Звук активізує "сплячі" молекули ДНК і змушує людський організм працювати на самолікування.
Звук впливає на пацієнтів, як материнська колискова на немовля
— Чи багато у вас пацієнтів? З ким можна зустрітися? — наважуюсь перебити мову господаря.
— Тисячі в різних містах України! — сміється Віктор Михайлович і кличе дружину Вікторію.
Дев"ять років тому, перед поїздкою у Вінницю, до нього підвели тендітну дівчину, якій поставили страшний діагноз — саркома шкіри. Перебравши всі можливі способи лікування, Вікторія вже думала накласти на себе руки. Але доля звела її з Гаврилюком.
— Я сказав: якщо хоче жити, нехай їде з нами на Вінниччину. І вона поїхала, — пригадує лікар. — Слухала підібрану мною музику, пила рослинний бальзам, який я розробив для неї. Коли ж Вікторія видужала, стала моєю дружиною.
— Лікарка, яка мене до того спостерігала, не могла повірити... — підтримує чоловіка Вікторія. — Лише сказала: "Диво. Але після хіміотерапії та вживання гормонів дітей у тебе не буде".
Нині подружжя Гаврилюків виховує 8-річного сина Давида. Вдосконалюючи методику музикотерапії, Віктор Михайлович планує розробити курс зцілення українськими піснями. Мовляв, лікуватися краще своїм.
Терапія без ліків
Музикотерапія — один із підвидів арт-терапії, тобто лікування мистецтвом. Суть його у впливі на психіку пацієнта через звук, візуальне сприйняття, рухи.
Окремо виділяють імаготерапію — лікування грою образів. Використовують перекази літературних творів, діалоги, імпровізації.
Коментарі