— Калина заміняє мені ліки. Для чого купувати дорогі препарати, якщо можна виростити їх у саду, — каже Лариса Коновал, 53 роки, з Білої Церкви Київської області. — Як починаються холоди, місяць п'ю калиновий чай для зміцнення імунітету. Напій — смачний і корисний.
Калина має багато вітаміну С, йоду, міді й заліза. Завдяки їм зміцнює організм, знижує температуру та бореться з вірусами.
— Найкраще збирати врожай із середини осені. Після перших приморозків із ягід зникає гіркота.
Розминає 2 ст. л. калини й заливає 0,5 л окропу. Настоює 5 хв. Додає 2 ст. л. меду. П'є протягом дня.
— Ще й чоловіка напувала, щоб не хворів. Він пропив два тижні, й серце перестало боліти. Прочитала в журналі, що сік калини допомагає серцю справлятися з навантаженнями та знижує тиск. Тому людям із низьким не варто вживати калину.
Ягода має заспокійливі та снодійні властивості.
— Вагітним краще не лікуватися таким чаєм. У калині є речовини, що містять жіночі гормони. Якщо їх буде забагато в крові, то це може нашкодити дитині.
Зриває з куща і зв'язує гілки калини в пучки. Підвішує у веранді чи на горищі. Так збережуться до весни. Також можна зберігати ягоди в морозильній камері.
— Головне — не перетирати з цукром. Так зменшується кількість корисних речовин.
Корисними є не лише ягоди, а й кора рослини. Її заготовляє в середині весни. Зрізує гілку калини, робить кілька надрізів поперек і відокремлює кору від гілок. На ній не має залишитися деревини. Кладе на тканину. Залишає сушитися на вітрі, доки кора під час згинання не почне ламатися.
— Настій із кори — перші ліки від кровотечі з носа. Вмочую в нього вату і вставляю у ніс.
Для такого настою 5 ст. л. подрібненої кори заливає 0,5 л води. Доводить до кипіння, зменшує вогонь. Залишає на 10 хв. Охолоджує та проціджує.
Коментарі