
— Мало не щодня донька гикає. Їй лише два місяці, — каже 28-річна киянка Оксана Зминко. — Викликала педіатра. Виявилося, донька жадібно заковтує молоко. Це в мене перша дитина, тому всіх тонкощів не знаю. Лікар розписав мені режими годування і минулося.
— Гикавкою організм сповіщає про переїдання. Тоді переповнений кишечник давить на грудну клітку, — каже столичний педіатр Марина Федчук, 35 років. — У новонароджених буває, коли вони швидко ковтають молоко. Разом із ним у шлунок потрапляє повітря. Годувати треба потроху, але часто. Немовля знатиме, що йому зараз не треба випити всю денну норму. Бо за годину-дві мама знов дасть молока.
Щоб дитина правильно ковтала молоко, треба на кілька хвилин забрати її від грудей і почекати. Коли віддихається, годувати далі. Після цього не треба класти немовля на спину. Молоко після їжі має відригнутися і при гиканні дитина може захлинутися цим. Краще потримати її кілька хвилин вертикально на руках.
Немовляті можна дати теплої води й усе мине.
— Щоб гикавка пройшла, треба дитину не лякати, а відволікти. Показати нову іграшку чи увімкнути музику. Якщо здутий живіт, треба поставити трубочку для відводу газів і масажувати за годинниковою стрілкою.
Здуття знімає настій насіння кропу. Одну чайну ложку заливають склянкою окропу. Накривають кришкою на півгодини, настоюють і проціджують. Дають чайну ложку настою тричі на день.
— Найефективніший спосіб зупинити гикавку у старших дітей — це заспокоїти, попросити висунути язик і затримати на хвилину дихання. Малюку це не важко пояснити.
Таким дітям дають посмоктати лимон або поять водою з цукром. Головне пити дрібними ковтками. Знімає гикавку чайна ложка цукру, яку з'їдають, не запиваючи водою. Якщо не пройшла, повторюють двічі кожні 2 хв.
Коментарі