Два роки боліла права рука у велогонщика з Донеччини 22-річного Андрія. Не міг їздити велосипедом. Позаторік під час перегонів упав і забив лікоть.
— Перелому тоді не виявили, — розповідає Олександр Волков, ортопед Міжнародного центру нейрохірургії. — Робили примочки, давали знеболювальне. Але рука постійно боліла. У спокої ще міг терпіти. Та коли сідав на велосипед і згинав руку, відчував нестерпний біль. Магнітно-резонансна томографія показала, що в суглобі ліктя відколовся шматок хряща.
Велосипедисту запропонували атероскопію. Це операція, за якої не треба розрізати руку. Роблять три проколи по 1 см. Через один уводять камеру. Хірург дивиться на картинку на екрані. Оперує через два інші проколи. Годину-півтори працюють двоє спеціалістів. Це високотехнологічна операція — не можна робити без спеціальної підготовки.
Під час операції хірурги побачили, що відколотий шматок хряща "мандрує" суглобом.
— Відламався і застряв у м'язі. Переміщувався по суглобу і викликав біль, — каже Волков. — Ми витягли його. У місці пошкодження хряща насвердлили дірочки, щоб з'явився згусток крові. З часом перетворюється на хрящ. Зашили цей отвір. Після такої операції реабілітація дуже швидка. З перших днів рухають рукою. Місяць-другий навантаження менше. Повноцінно займаються спортом за три місяці.
Найбільш травматичні види спорту — футбол, баскетбол, гірські лижі. Велосипед порівняно безпечний, але теж може спричиняти важкі травми.
Звертайтеся за адресою: Центральна клініка, м. Київ, вул. Липська, 11, ст. метро Хрещатик, тел.: 0(44) 592 68 78, 0(44) 592 90 79.
Західноукраїнська філія, Львівська обл., м. Стрий, вул. О. Басараб, 15. Стрийська центральна районна лікарня (7-й поверх), тел. 0 (67) 89 10 000.
Лікарня "Нафтохімік", м. Кременчук, вул. Свіштовська, 3,
тел. 0(53) 676 84 35.
Коментарі