пʼятниця, 02 вересня 2011 06:00

"Якщо немає високої температури, лежати необов'язково"

Автор: фото: Ігор Хомич
  Дитячий лікар-отоларинголог львівської поліклініки Оксана Мартинник оглядає Юлію Чабан. Дивиться, чи запалене горло не дало ускладнення
Дитячий лікар-отоларинголог львівської поліклініки Оксана Мартинник оглядає Юлію Чабан. Дивиться, чи запалене горло не дало ускладнення

— Ціле літо у нас одна і та ж біда. Донька випила чогось трохи холоднішого — в горлі шкребе, нежить, температура. Пролікували, а кашель майже місяць не дає життя, — говорить львів'янка Уляна Мокрій, 28 років.

Вона привела доньку до отоларинголога в дитячу поліклініку.

— Приступи кашлю найгірші вночі. Кашель сухий, надривний. Дитина довго не заспокоюється.

— Трахеїт як окреме захворювання ніколи не виникає. Зазвичай причиною є вірусна інфекція. Першою реагує слизова носа, починається нежить. Для дітей це нормально, організм учиться опиратися болячкам. Так і формується імунна система, — пояснює Оксана Мартинник, дитячий лор львівської міської поліклініки №1. — Але питання в тому, що ускладнення в кожного протікає по-різному. У когось трахеїт, в іншого отит чи синусит. У даному випадку почався нежить, ангіна, а як наслідок — гострий трахеїт.

Якщо зникає голос — це ларинготрахеїт. У дорослих запальні процеси в глотці та трахеї можуть виникнути ще й після тривалого напруженого виступу. Нерідко на це хворіють учителі, викладачі. Дитині досить випити холодне, покричати на холодному повітрі.

Аби позбутися трахеїту, використовують противірусні та рослинні препарати. Відхаркувальних засобів не призначають. Вони лиш посилюють кашель.

— Трахеїт — захворювання, при якому не допоможе лише чай із медом або молоко з маслом, — додає медик. — На самих початках можна використовувати гомеопатичні, рослинні препарати. Дітям особливо раджу, тому що вони більш дієві, ніж для дорослих. При трахеїті назначаю ереспал. Рекомендую промивати ніс розчином морської солі. Якщо сильний набряк — використовувати судинозвужувальні препарати, антигістамінні, які полегшують дихання. Ефективні інгаляції. Якщо немає високої температури, лежати необов'язково. Улітку в гарну погоду можна і на вулицю вийти.

При гострих запальних процесах ларинготрахеїту потрібно приймати антибіотики. Не можна їсти кисле, солоне, гостре, гаряче. Слід багато пити. Замість води краще чай із калиною, малиною чи липою. Усі вони не лише розріджують мокротиння, а й допомагають організму боротися з інтоксикацією. Важливе вологе прибирання у кімнаті, бо сухе повітря погіршує стан дитини.

— Якщо лікувати ніс, горло, то за сім–десять днів можна зняти основні симптоми. І максимально до двох тижнів все доліковується. Коли мине загострення, доцільно привести дитину на тубус-кварц. Ультрафіолетові промені мають бактерицидну дію, активують імунітет. Фізпроцедури можна проводити раз на півроку.

Оксана Мартинник не радить самолікування. Бо може бути запалення бронхів, легенів.

Кашель лікують масажем з медом

36-річна Оксана Рутківська із села Порик Хмільницького району Вінниччини вилікувала у доньки бронхіт медовим масажем.

— Згодиться будь-який. Ложку меду кладу на ладонь і притуляю до спини в районі лопаток. Прикладаю руку і відриваю, доки шкіра не стане червонуватою.

Медовий масаж варто робити ввечері перед сном не більш як 8 хв.

— Після цього шкіру витираю влажною салфєткою на спиртовому розчині. Можна змочити горілкою звичайну тканину. Дитину укутую і кладу спати. Наступного дня дитя відкашлюється з мокротинням.

Тому, хто має алергію на мед, такий масаж не роблять.

— Своїм дітям даю ложку меду. Як через два часа не висипає, значить, немає алергії. Дочку зразу натираю медом, як появляється дуже сухий кашель чи тяжко дихає. Недавно я груди застудила, то такі гулі розбила медом. Мастит бистро пройшов. Так само мед від тіла відривала. Но не змивала. Як лягала спати, зверху на мед клала листя капусти. То на ранок воно робилося аж чорне. Певно, витягувало всьо.

 

Зараз ви читаєте новину «"Якщо немає високої температури, лежати необов'язково"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути