Хвороби дихальної системи виникають через надто глибокий вдих. Так вважає спортсмен і травник Віталій Букрієв, 62 роки. Киянин каже: вбита у голови наука "дихай глибше" тільки провокує хвороби, а не дозволяє їх позбутися.
— Зараз я вам покажу, як треба правильно дихати, — Віталій Єгорович знімає майку. — Набираєте повітря і втягуєте живіт, щоб діафрагма піднялася, спину тримайте рівно — це вдих. Видих — голова опущена, підборіддя торкається шиї, живіт розслабляється.
Зазвичай люди дихають надто глибоко, ще й стараються допомогти собі ротом.
— Це неправильно, бо так ми витравлюємо вуглекислоту. А вона потрібна організмові. Вуглекислий газ допомагає кисню добре доходити до всіх органів. Коли її бракує, клітинам не вистачає й кисню. Тоді отримуємо спазм судин, головний біль, а хворі на астму — напади.
Букрієв вважає, що дихальна гімнастика астматикам може замінити таблетки та аерозолі. Про цю систему він дізнався на заняттях йоги.
— Якось я тренував зі східних єдиноборств одного тибетця. Він розповів, що подих допомагає керувати енергією організму. Щоб опанувати нову методику, у Крим на лекції їздив, — згадує пан Віталій.
Повітря вдихають за принципом квадрата: вдих — затримати повітря — видих — затримати повітря. Всі чотири сегменти — однакові за тривалістю. Новачкам радить починати з двох секунд і поступово дійти до п"яти. Майстри ж з часом доводять затримку дихання до 16–32 секунд. А астматикам треба робити лише напіввдих, а видих — звичайний.
— Так ми відновлюємо рух енергії в організмі, — пояснює Віталій Єгорович. — Головне — дихати носом і практикуватися. Я щодня роблю таку гімнастику протягом двох годин.
Каже, підтвердження східної техніки знайшов у роботах російського лікаря Костянтина Бутейка.
— Прочитав його книгу і зрозумів, чому напади та запаморочення припадають на ранок. Виявляється, за ніч людина витравлює всі запаси вуглекислоти, особливо якщо хропе. Тоді починаються спазми, які й провокують непритомність та напади.
Перші два тижні під контролем лікаря
— Під час нападу я не рекомендувала б затримувати подих ані при астмі, ні при бронхіті, — радить Алла Олійник, 27 років, лікар-алерголог управління охорони здоров"я Солом"янського району. — А коли криза минула, така гімнастика буде корисною.
Завдяки ритмічним, повторюваним діям поліпшується кровообіг легень і їх робота. А також відновлюється баланс вуглекислого газу в організмі.
Така гімнастика ефективна, якщо її виконувати постійно. Перші два тижні це треба робити під контролем лікаря, поки легені звикнуть і страх перед можливими спазмами пройде.
Коментарі