Ексклюзиви
понеділок, 12 листопада 2018 00:55

Для суглобів шкідливі наваристі бульйони та жирне м'ясо

Автор: www.aif.ru
  На артроз хворіє більше жінок, ніж чоловіків. Недуга виникає, бо хрящі в суглобі втрачають еластичність і з часом стираються
На артроз хворіє більше жінок, ніж чоловіків. Недуга виникає, бо хрящі в суглобі втрачають еластичність і з часом стираються

— Погоду вже можу передбачати не гірше за синоптиків. На дощ крутить коліна так, що спати не можу. По півночі не знайду собі місця, — говорить Антоніна Завальна, 59 років, із селища Голованівськ Кіровоградської області. — Рятуюся протизапальними таблетками та мазями. Лікар розводить руками. Каже, що то вікове і він нічого не може зробити.

— Осінь — пора загострень хвороб суглобів. Якщо деякі просто заважають жити, то, наприклад, ревматоїдний артроз без лікування робить із людини інваліда. Він невиліковний, і можна лише полегшити прояви, — розповідає Олександр Сергійчук, 37 років, столичний реабілітолог. — Артроз останніми роками дуже помолодшав через малу рухливість та незбалансоване харчування. Від цього ослабляються м'язи, виникає ожиріння та зростає навантаження на суглоби.

Захворювання частіше трапляється у жінок. Особливо при клімаксі, під час якого починається гормональна перебудова організму. Іншими пусковими механізмами є інфекції, стреси та недостатні фізичні навантаження. Вони викликають втрату еластичності хрящової тканини в суглобі, і з часом вона просідає.

— Суглобова рідина, що покриває хрящі, захищає їх від тертя. З роками це "мастило" поступово втрачає вологу. Суглоби починають стикатися один з одним, стають нерівними і шорсткими. Між ними збільшується тертя і виникає тріск. Хрящі не мають нервових закінчень, тому тріск не супроводжується болем. Але з віком суглоб оголюється і при русі його головки з'являється біль та запалення навколиш­ніх сухожиль.

Для покращення стану суглобів призначають лікувальну гімнастику та ванни з травами ромашки, шавлії, сосни. Корисно після них втерти в коліно натуральну олію ялиці.

— Ефективність гомеопатичних препаратів та народних методів не доведена, — продовжує Сергійчук. — Тому потрібно лікуватися препаратами, які допомогли мільйонам хворих. Сьогодні мало не на кожному кроці зустрічається реклама, яка пропонує порятунок від усіх недуг. Але хворих людей чомусь не стає менше, а тільки частішають запущені випадки захворювань. Будьте обережні, якщо бачите мазь чи таблетки, де в інструкції не вказані побічні ефекти.

Можна замотувати коліно еластичним бинтом чи одягати наколінники. Це зменшує навантаження на хворий суглоб.

— Навіть якщо важко рухатися, потрібно регулярно ­робити ранкову зарядку, ­бігати підтюпцем, їздити на велосипеді, плавати. Це підтримує м'язи у тонусі та розвантажує суглоби. Спочатку болітимуть ноги. З часом біль пройде, особливо якщо бігати по траві, а не по асфальту. Маршрут треба щотижня змінювати, бо м'язи швидко звикають до певних умов.

Варто обмежувати наваристі бульйони і жирне м'ясо. Від надміру жирних продуктів утворюється сечова кислота, яка погано виводиться. Вона кристалізується і відкладається в суглобах. Тому також не можна їсти холодець, паштети, консерви та ковбаси. М'ясо краще вживати у відвареному, запеченому вигляді, приготоване на пару. Слід пити 2–3 л рідини в день.

Зараз ви читаєте новину «Для суглобів шкідливі наваристі бульйони та жирне м'ясо». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути