Ексклюзиви
вівторок, 01 жовтня 2019 05:50

Дисбактеріоз загострюється восени

Автор: WWW.NN.ZOON.RU
  Найшвидше діагностують дисбактеріоз за технологією фемофлор. У жінки беруть мазок на визначення паразитів, поміщають у пробірку з лужним середовищем. Після одного лікування паразити не реагують на ті самі ­препарати
Найшвидше діагностують дисбактеріоз за технологією фемофлор. У жінки беруть мазок на визначення паразитів, поміщають у пробірку з лужним середовищем. Після одного лікування паразити не реагують на ті самі ­препарати

— Поїхала на похорон до родички і повернулася з дисбактеріозом, — розповідає 33-річна Юлія Яковенчук із Житомира. — Не мала можливості часто змінювати прокладки, ходила до останнього. Спочатку з'явилася попрілість, на зміну прийшли білі виділення з різким запахом.

У паху постійно чесалося. До лікаря не йшла, соромилася. Підмивалася настоянками з трав. Коли вже не могла терпіти, звернулася до гінеколога. Він виявив дисбактеріоз через мікроби. Вони завелися від невчасної зміни прокладок.

— Дисбактеріоз піхви активується восени, — говорить Тетяна Михайлюк, 37 років, гінеколог із Харкова. — Тоді в жінок слабшає імунітет через зміну погоди. Мікрофлора порушується поступово, перші сигнали дає за тиждень. Вагінальну мікрофлору медики називають мікроекологічною системою, яка захищає всі репродуктивні органи жінки.

У здорової жінки не має бути виділень із піхви. Запідозрити дисбактеріоз можна з появою великої кількості біло-жовтих виділень із неприємним запахом.

— Мікрофлора піхви у кожного своя. У ній є лактобактерії, біфідобактерії та інші мікроорганізми. Коли жінка здорова, їх чисельність контролю­ється один одним. Може бути, що жінка щойно позбулася дисбактеріозу, як через кілька днів він з'являється знов. Справа в тому, що її мікрофлора й чоловіка не підходять одна одній. У чоловіка може бути міцніша імунна система, тому інфекція не проявиться. Через виділення він перезаражує жінку. Ті мікроорганізми, які є нормальними для чоловіка і не викликали в нього запальних процесів, можуть спровокувати в жінки. Треба здавати аналізи та призначати ліки обом партнерам.

Мікрофлора піхви може змінитися через порушення гормонального фону. В організмі трансформується процес вироблення гормонів. На це впливає нерегулярне статеве життя, часта зміна партнерів, вагітність, пологи, аборти, порушення циклу, статеве дозрівання та менопауза.

Через збої з виробленням гормонів виникає загроза переривання вагітності. Щоб цього не сталося, вагітним дають гормональні засоби. Вони допомагають, проте мають негативні наслідки для дітей. У дорослому віці від них може порушуватися менструальний цикл і страждати яєчники.

— Хоч із нас зняли четверту зону радіації, вона все одно діє. Щороку збільшується кількість онкологічних захворювань, є проблеми з вагітністю. Кому вдається, то народжує дітей із вадами. Винний гормональний фон жінки. Через нестабільність у країні в людей розвинувся хронічний стрес. Ніхто не знає, як його лікувати. Нервування впливають на імунну систему, а та — на мікрофлору піхви.

Найшвидше діагностують дисбактеріоз за технологією фемофлор. Вона дає найповнішу картину жіночої флори та допомагає підібрати лікування. У жінки беруть мазок на ланцюгову реакцію на визначення паразитів. У пробірку з лужним середовищем запускають виділення. Завдяки цьому аналізу можна побачити, до якого антибіотика виявлені мікроорганізми чутливі. Після одного лікування паразити не реагують на ці ж самі препарати. Їх треба змінювати, а фемофлор показує, на які саме. Під час лікування спочатку призначають препарати для знищення патогенних мікроорганізмів, а потім відновлення нормальної мікрофлори. Допоможуть протигрибкові свічки й таблетки. Для відновлення та підвищення імунітету потрібні свічки з біфідобактеріями. Без лікування хвороба переросте в запалення матки.

Хворіють через спільні горщики

– Дисбактеріоз буває і в дітей. Вони саме пішли в садочки і користуються спільними горщиками. Дітям зі слабким імунітетом передається мікрофлора іншої дитини, – каже гінеколог Тетяна Михайлюк із Харкова. – Хлопчики захищеніші, бо в них закрита крайня плоть. У дівчаток статеві губи ще не розвинені, тому не захищають органи від інфекції.

Спровокувати хворобу може витирання сідниць дітям іззаду вперед. Треба навпаки, інакше у піхву потрапляє кишкова паличка. Хворобу запідозрюють по частому сечовипусканні дитини. Аналіз сечі не завжди виявляє недугу. Побачити порушення мікрофлори може тільки гінеколог.

Зараз ви читаєте новину «Дисбактеріоз загострюється восени». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути