
— Гроші на курорт збирала два роки, але не змогла відпочити. Було соромно засмагати, бо тіло вкрилося білими плямами, — розповідає Поліна Христинок, 32 роки, із Харкова. — Удома лікар сказав, що все через тривалий прийом гормональних протизаплідних. Зараз від них відмовилася.
Грибки постійно живуть в організмі людини. Але починають проявлятися і розмножуватися, коли знижується імунітет. Організм ослаблюють дієти, хвороби чи стреси. Міняється гормональний фон. Червонуваті і жовтуваті лишаї з'являються на спині, грудях, у пахвових ямках. Звідти розповсюджуються на плечі й живіт. Поступово біліють, вкриваються лускою, подібною до висівок. За це їх і називають висівкоподібні лишаї. Трапляються переважно у молодих людей і підлітків. Це грибкове захворювання — гостра проблема навесні й влітку. Інфекція атакує тих, хто носить синтетичний одяг і багато пітніє.
— Плями на тілі не можна нічим мастити, доки не показали їх дерматологові, — попереджає Андрій Перехрестенко, 52 роки, столичний дерматовенеролог. — Найчастіше люди користуються йодом. А після того лікар не може встановити діагноз. Грибок і далі живе в організмі й освоює нові місця на тілі. Також заборонене протирання спиртом або жорсткою мочалкою.
Пацієнтові перевіряють стан печінки, жовчного міхура й підшлункової залози. Тоді призначають місцеву терапію протигрибковими мазями. За частих рецидивів потрібне системне дво- чи тритижневе лікування.
— Якщо лишай себе проявив, не можна тягнути час. Влітку лікування мало діє, бо людина часто пітніє. Плями блискавично розходяться по організму. Не можуть упоратися найдієвіші мазі.
Після лікування призначають повторний аналіз на грибок. Якщо не виявляють, то дозволено засмагати. Плями заростуть
Коментарі