24-річна черкащанка Анна Крутіхіна схудла на 14 кг за рік. Важить 46 кг. Тепер тренує групу дівчат у фітнес-центрі.
— Я почала активно займатися фізичними вправами, коли важила 60 кг при рості 153 см. Проте не цифри на вагах підштовхнули тренуватися. Я до цього прийшла психологічно, — розповідає Анна. — Соромилася свого тіла завжди. Деякі речі так і не носила. Одягалася в темні балахони, широкі кофтини, товсті светри. Була замкнута, всі проблеми "заїдала". Кажуть, що душа сама обирає тіло, в якому хоче народитися. Я подумала: якщо обрала таке, то маю зробити все, щоб бути задоволеною ним.
Анна Крутіхіна почала ходити в тренажерний зал. Спершу тренувалася тричі на тиждень, потім — щодня, крім вихідних.
— Тут секрету немає. Харчування, аеробні вправи й силові тренування. Найперше я почала пити не менше півтора літра води на день. Тричі на тиждень ходила на фітнес. Додала силові тренування у залі двічі на тиждень. Разом зайняли весь робочий тиждень — п'ять днів. На вихідних — відновлення і відпочинок.
Анна сама розробила собі комплекс вправ.
— Найефективнішими для мене виявилися присідання з гантелями й штангою, випади з гантелями вперед, назад і в діагональ, підйом тазу, лежачи на спині. Також робила планку й різні вправи на зміцнення пресу. Дуже допомогли жим сидячи, жим від грудей лежачи, згинання рук із гантелями стоячи і тяга до грудей. Стимулювало те, що я про свої наміри худнути писала в соціальних мережах. Друзі активно підтримували. Як публічно заявила, то, будь ласкава, виконуй.
Дієти Анна не дотримувалася. Перестала їсти кетчуп, майонез, хліб, макарони, картоплю, алкоголь, фаст-фуд, ковбаси й копченості, солону та копчену рибу. Відмовилася від соків і газованих солодких напоїв.
— Замість смаженого — варене й печене, замість білого хліба — хлібці "Фітнес" або з висівками. Не свинина, а курятина або індичка. Суп — не засмажений. Борщ — без сала і раз на кілька місяців. Картопля — здебільшого молода й лише печена або варена. Зараз літо, харчування підібрати набагато простіше. Повно зелені й овочів. Можна приготувати салат, рагу, запекти в духовці з м'ясом чи без. Різноманіття фруктів. Ними можна замінити один прийом їжі, — запевняє. — Зрозуміла, що своє тіло треба любити й дбати про нього. Я стала впевненою в собі, а життя — легшим, енергійнішим, швидшим і цікавим. Навіть думаю яскравіше. Тепер усі проблеми й стреси переводжу в дію на тренуваннях, а не вганяю себе у депресію.
Раціон від Анни Крутіхіної
6.00, сніданок: кава з молоком, будь-яка каша, омлет, бутерброд із твердим сиром, овочевий салат, незасмажений суп.
10.00, перекус: зелений чай або кава без цукру, кілька шматочків твердого сиру.
12.00, обід: будь-яка каша зі шматочками м'яса, риби або паровими чи печеними котлетами. Можна додати якийсь овоч або салат, кілька шматочків твердого сиру, хлібець.
15.00, перед тренуванням: кефір або йогурт, яблуко, банан чи чашка зеленого чаю.
Якщо дуже хочеться їсти — 50 г несолоного арахісу.
19.30, вечеря: вдвічі менша, ніж удень, порція каші, салат із овочів або салат з яйцем і тунцем, кефір із м'яким сиром, закваска, шматочок нежирного м'яса або риби, фрукти.
Коментарі
1