пʼятниця, 20 січня 2006 13:32

Аквааеробіка від целюліту

 

Про аквафітнес — гімнастику в басейні, — я дізналася від подруги. Вже місяць Оксана вихваляється, що скинула 3 кг зайвої ваги і позбулася безсоння. Зрештою її нав"язлива реклама і моя хвора спина "доконали" мене, — я погодилася піти в басейн на тренування.

Домовилися зустрітися зранку біля входу на стадіон "Спартак": до спорткомплексом належить і 25-метровий басейн.

— Купальник, тапочки взяли? — зустріла мене запитанням тренер з водної аеробіки Мирослава Синицька, 28 років. — Піднімайтеся в душові, перевдягайтеся. Починаємо за 5 хвилин.

Коли я спустилася східцями в басейн, розділений водними доріжками, вся група вже була напоготові. Я зайняла вільне місце, і тренер увімкнула музику.

— Раз-два-три-чотири, в темпі, — командує Мирослава. — Руки тримайте у воді, робимо хвилеподібні рухи, не зупиняємося.

Не бійтеся падати на воду – так розбивається целюліт

Колишня плавчиха Мирослава викладає аеробіку у воді вже 5 років. У дитинстві вона прийшла до басейну через проблеми з хребтом — сколіоз. Щоденні тренування зміцнили м"язи, й хвороба більше не нагадувала про себе. У комплексі вправ, розроблених Синицькою, махи руками і ногами, "боксування" води, "ножиці" для рук і ніг, біг, стрибки, повороти та розслаблення.

Опанувати вправи з акваеробіки з першого разу не просто. Стоячи по груди у воді, намагаюся повторити мах ногою, як Мирослава на бортику басейну, так щоб носочок був над водою. Ногу вдається підняти сантиметрів на 30, таке  відчуття, ніби рухаєшся в желе. Поруч моя Оксана вправно махає ногами і підбадьорює мене – тримайся! Поки думаю, як узгодити рухи, дівчата переходять до стрибків.

— Підстрибуйте так, щоб п"ятами ударити по сідницях. Вище, вище! Хай працюють м"язи. Не бійтеся падати на воду – так розбивається целюліт, — стрибає разом з нами тренер на суші.

Заняття триває 45 хвилин. Наостанок, щоб розслабитися, Мирослава дозволяє дівчатам поплавати. Я йду перевдягатися.

— Одразу видно, що ти не вмієш плавати, — каже тренер, коли спускаюся з роздягальні. — Не змогла повністю розслабитися, коли стрибала. Та нічого,   за пару занять усе буде гаразд.

Чесно зізнаюся, що "батерфляй" та "брас" для мене лише гарні слова. Тому басейн відвідую рідко. Та й більшість вправ через значний опір води виконати не змогла, просто ковзала ногами по дну басейну. Добре, що у воді не так видно, що саме і як ти робиш. Хоча, можливо, це лише я так думала.

Жінки "скидають" до 5 кг за місяць

— Якби мої вправи перенести на спортивний майданчик, навантажень не перенесла б жодна людина, — пояснює Мирослава. — Вода — унікальний тренажер. М"язи отримують максимальне навантаження, але не втомлюються, бо нема сили тяжіння. Візьмімо ті ж стрибки. Коли жінка підстрибує, вага тіла збільшується у 8 разів. Вода ж прибирає неприємні відчуття, створюючи ефект невагомості. У мене легко стрибають і 20-річні, і бабусі.

Як правило, до басейну приходять, щоб повернути форму після пологів чи схуднути. Жінки "скидають" до 5 кг за місяць. Вода також допомагає позбутися проблем із тиском — гіпо- і гіпертонією, остеохондрозом, целюлітом, депресією.

— Долаючи опір води, ми стимулюємо кровообіг, зміцнюємо м"язи та насичуємо киснем легені, — пояснює Мирослава. — Поліпшується фізичне і психологічне самопочуття.

Басейн лікує
розхитані нерви


— Метод акватерапії швидше оздоровчий, ніж лікувальний, — каже лікар-ортопед Центральної міської клінічної лікарні Євген Копил, 43 роки. — Будь-яка гімнастика — це оздоровлення. Спілкування з одногрупниками, стрибки під музику, плавання – все це разом нормалізує фізіологічні процеси в організмі.
Щодо конкретних рекомендацій, я направляв би на такі тренування пацієнтів із порушеним обміном речовин, розхитаною нервовою системою і незначними проблемами опорно-рухового апарату.

Як потрапити на тренування

Заняття проходять тричі на тиждень у басейні стадіону "Спартак":
вул. Фрунзе, 105; Тел.: (039) 493-42-44.
Із собою треба мати рушник, тапочки, гумову шапку на волосся та купальник (бажано цільний), а також довідку від терапевта про те, що ви здорові.

Зараз ви читаєте новину «Аквааеробіка від целюліту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути