Тепличні огірки та помідори купують із середини квітня у родині киянки 32-річної Валентини Гамалій. Цього ж місяця до раціону додала редиску, у травні — полуниці. Щодня дає щось із весняного врожаю чоловікові та 7-річним синам-близнюкам.
— Вони м'ясоїди, без котлети й ковбаси дня не можуть. Але весною вже й того не хочуть, — розповідає. — Це авітаміноз — безсилля по собі відчуваю. Мені б відро клубніки чи черешень — з'їла б.
— Єдине, чого українцям бракує весною, — вітаміну С. Через це втома і депресія. Добова норма — у двох апельсинах, — говорить дієтолог телешоу "Зважені та щасливі" 50-річна Світлана Фус.— Основна група потрібних вітамінів є у кашах, м'ясі, молоці, рибі. Їх їмо весь рік. Погане самопочуття не від браку вітамінів. А коли їдять що попало, забагато і невчасно.
Середня норма людини — 2400 кілокалорій на добу. Їх треба розділити на чотири прийоми, щоб удень з'їдати три чверті.
— Снідайте до десятої ранку. Поєднуйте за один прийом не більше трьох продуктів. Каша й овочі чи м'ясо та овочі. Молочні й м'ясні продукти разом не засвоюються.
Молочних продуктів протягом доби має бути три на вибір: склянка молока, стільки ж сиру, кефіру, 40 г твердого сиру, 15 г масла, столова ложка сметани.
— До обіду краще споживати солодкі фрукти, щоб засвоїлася глюкоза. На добу їх має бути 300-400 грамів. Овочів — 400-600. Щодня можна з'їсти чверть плитки чорного шоколаду. Якщо солодкого хочеться часто, це означає, що бракує вітамінів і мінералів.
Запастися ними печінка може за два-три місяці наперед. Тому радять наїдатися сезонних овочів і фруктів.
— Більшості пацієнтів бракує заліза. Особливо жінкам, тому випадає волосся, крихкі нігті, настрій поганий. Залізо є в м'ясі, але не засвоюється, якщо їсти з хлібом. Чудовий продукт — сало. У ньому та в рибі є жирні кислоти, які чистять судини від холестерину. Це корисно для серця. Достатньо щодня з'їдати 20-30 грамів сала, це трохи менше сірникової коробки.
Щоб до лютого мати запас вітаміну D для кісток, достатньо два тижні засмагати влітку — вранці та ввечері. Для поновлення вітаміну Е для здорової шкіри та волосся їдять 30 г горіхів на добу. Вітамін В — у гречці, вівсянці. Він корисний вагітним, хворим із виснаженими нервами. Що більше людина їсть солодкого, то більше їй треба вітаміну В. Вітамін А корисний для очей та шлунка. Його досить у молоці та яйцях.
Коментарі