Як зрозуміти, що ти зустріла "свого" чоловіка, що проживеш з ним довге й щасливе життя? Коли краще розривати стосунки і як правильно розходитись знають телеведуча й депутат Ольга Герасим'юк, письменниці Лариса Денисенко і Лада Лузіна.
Ольга Герасим'юк: "Колись Агата Крісті дала пораду тим, хто планує створити сім'ю. Вона сказала: "Уявіть собі коханого хворим. Він лежить на дивані, нещасний, з носа тече, очі червоні. Якщо в цю мить ви не відчули до нього ніжності, нагейно тікайте. Я з цим погоджуюся.
Кохання – це те, що не можна запланувати. На відміну від партнерства, коли просто не хочеш жити сам. Високі почуття даються лише тим парам, які мають що дати світу разом. Вони продовжують рід у своїй унікальній формулі. І в 90 років ходять в обнімочку. Це можна назвати матрицею.
Припиняти стосунки краще, як тільки почав розуміти, що бурхливість пройшла. Інакше бути не може. Якщо не бурхливо, то це вже не те.
Японські жінки, ще зутрічаючись з чоловіками, продумують красивий кінець роману. Це правильно. Розходитись треба гарно. А не так, що набити морди один одному і перекреслити усе пережите разом.
Зараз модно мати набагато молодшого за себе чоловіка. Я вважаю це трагедією жінки. Ніколи б не хотіла з таким чоловіком зутсрічатися. Хоча з однолітками теж не дуже цікаво. Вони так часто говорять про своє погане здоров'я".
Ідеальним чоловіком для сімї Ольга Герасимюк вважає свого покійного батька.
"Мама працювала сільською вчителькою, їздила до роботи далеко поїздом. Зошити вночі перевіряла, дуже втомлювалась. А нас було троє дітей. Батько був моряком, але покинув карєру, аби бути більше з нами й допомагати. Він був ідеальним чоловіком. Умів правильно приймати рішення. Сусіди приходили до нього за порадами"
Лада Лузіна вважає, що "свого" чоловіка треба "намацати", тобто упізнати його. Якщо такого пощастило знайти, втримати його ще важче. Для цього йому треба давати якнайбільше свободи.
"Свобода – це максимально зручна для тебе несвобода. Це також готовність відповідати. Ніколи не дозволю собі порпатись у столі чоловіка, чи у його кишенях. Це його територія. Так само, як "пивна" п'ятниця – його час. Він приходить посеред ночі, а я ніколи не питаю, де був і що робив.
Помилка багатьох, що вони намагаються одні і ті ж правила застосовувати до різних людей. Кожному потрібні свої закони, вироблені із середини, а не нав'язані іншими.
Любов не проходить. Вона перетікає у температуру в домі. Минає пристрасть, новизна. У сімейному житті люди перестають бути один для одного подією, переключенням від проблем. Тому важливо мати спільні інтереси. Ми з моїм чоловіком Ігорем до фанатизму любимо кіно. Можемо за вечір подивитися до 5 фільмів. Любимо антикваріат, блошині ринки, гуляти містом, подорожувати, але не лежати на пляжі".
Лариса Денисенко радить більше слухати один одного і прощати.
"Я виходила заміж за першого чоловіків, бо кохала його. Потім закохалася в іншого і вийшла за нього. Обоє вони хороші, але ми розлучені. Є така правильна річ, як дочекатися свою людину. Не в кожного вистачає терпіння, мудрості це зробити. Так само як не вистачає скорення у праці над стосунками. Треба більше слухати і розуміти за що ти покохав. Розуміти, скільки ти можеш пробачити коханому. Але якщо шкала, коли ти мусиш пробачити, постійно збільшується, стосункам кінець - працюй чи не працюй.
Любити можна ні за що. Своїх чоловіків я любила просто так. І просто так це кудись пішло. Не знаю чому. Інокли просто засинаєш щасливим, прокидаєшся, а все вже по-іншому".
Коментарі
2